Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Місія КНР оцінила систему контролю в Україні щодо м’яса великої рогатої худоби

  2019-06-07

  Місія Генерального управління з митних питань Китайської Народної Республіки (GACC) з оцінки системи державного контролю за виробництвом м’яса великої рогатої худоби (ВРХ), яка працювала в Україні з 3 червня 2019 року, завершила роботу.

  Про це повідомляє Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

  За тиждень роботи в Україні місія GACC ознайомилися з нормативно-правовою базою у галузі безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, структурою, функціями і повноваженнями Держспоживслужби та її територіальних органів, мережею державних лабораторій, системою заходів контролю за здоров’ям ВРХ, процедурами державного контролю тощо, планом державного моніторингу залишків ветеринарних препаратів та забруднювачів у яловичині.

  Місія КНР оцінила систему контролю в Україні щодо м’яса великої рогатої худоби

  Місія також розглянула вимоги до біобезпеки на забійних та переробних підприємствах, механізми реакції на спалахи хвороб ВРХ, програми контролю та сертифікації продукції на експорт, проаналізували систему контролю захворювань ВРХ, включаючи програму моніторингу губчастподібної енцефалопатії, функціонування системи простежуваності, що діє в Україні.

  Місія КНР оцінила систему контролю в Україні щодо м’яса великої рогатої худоби

  Окрема увага китайських колег була приділена епізоотичній ситуації в Україні щодо гостроінфекційних захворювань ВРХ.

  Упродовж зазначеного періоду представники місії відвідали Київ, Вінницьку, Тернопільську та Сумську області, де побували на м’ясокомбінатах, заготівельних та переробних підприємствах, а також ознайомилися з роботою Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи.

  За результатами роботи місії буде складено фінальний звіт, у якому буде дана оцінка системі державного контролю за виробництвом м’яса ВРХ та висловлені відповідні пропозиції.

  Як повідомляв Укрінформ, впродовж 2018 року та 5 місяців 2019 року Україна успішно пройшла 18 аудитів системи державного контролю у галузі безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, зокрема, Канади, ЄС, Сінгапуру, Гонконгу, Саудівської Аравії, КНР та інших.

   

  “Укрінформ”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *