Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Люди по всьому Китаю святкують День заснування КНР під час надзвичайно довгих канікулах

  2023-10-02

   

  Люди по всьому Китаю святкують День заснування КНР під час надзвичайно довгих канікулах

   

  Вражаюча кількість 300 000 людей зібралася на площі Тяньаньмень у Пекіні в неділю вранці, щоб відсвяткувати 74-ту річницю заснування Китайської Народної Республіки − вражаючу подію, яка знаменує щорічний загальнонаціональний вибух радості, передає CGTN.

  Рано вранці численні туристи з нетерпінням прямували до площі Тяньаньмень задля кращих місць для спостереження за церемонією підняття прапора до Дня заснування КНР. Приблизно о 5:00 ранку площа вже була заповнена людьми. Деякі з них розмахували національними прапорами та позували для фотографій поряд із величезними квітковими композиціями, а інші прикрашали свої обличчя червоними наклейками з написом «Я люблю тебе, Китаю» – усі з нетерпінням чекали моменту підняття прапора.

  О 6:05 ранку на площі пролунав звук сурми, який оголосив церемонію підняття прапора, означаючи офіційний початок заходу. Члени Почесної варти Народно-визвольної армії Китаю, маршируючи дзвінким і синхронним каденсом, вийшли з надбрамної вежі, перетнули мости Золотої води та супроводжували п’ятизірковий червоний прапор до площі Тяньаньмень.

   

  Люди по всьому Китаю святкують День заснування КНР під час надзвичайно довгих канікулах

   

  О 6:10 ранку військовий оркестр НВАК почав грати національний гімн, а прапороносець підняв національний прапор високо в небо. Червоний прапор із п’ятьма зірками повільно піднімався серед ранкового світла.

  На церемонії були присутні не лише фізично, але й онлайн − величезна кількість користувачів Інтернету розміщували в Інтернеті коментарі, висловлюючи свої найкращі побажання народові Китаю.

  1 жовтня цього року не перший, а третій день восьмиденного свята в Китаї, який поєднує в собі свято середини осені та Національний день, і багато людей уже вирушили у радісну подорож після возз’єднання із своїми родинами.

  Це свято також особливе, оскільки воно є першим у Китаї після COVID-19, проведене у період сподівань на те, що подорожі та споживання відновляться до набагато вищого рівня, ніж за останні три роки. На середині святкувань багато населених пунктів опублікували дані про кількість туристів і отримані доходи.

  У провінції Хунань на півдні Китаю в суботу було здійснено понад 2,7 мільйона поїздок до понад 950 туристичних пам’яток, що на 71,6% більше, ніж у минулому році, а отриманий дохід склав 370 мільйонів юанів (50,7 мільйона доларів США), показуючи 49,1% відсотків більше, ніж минулого року, за даними місцевої влади.

   

  Люди по всьому Китаю святкують День заснування КНР під час надзвичайно довгих канікулах

   

  Весела та святкова атмосфера пронизала всю націю, породивши почуття патріотизму та святковості, що вирує у повітрі. По всій країні будівлі, вулиці та пам’ятки були освітлені патріотичними кольорами. У місті Ціндао на сході Китаю автобусний оператор запровадив автобусні лінії з нагоди Дня заснування КНР, які пропонують пасажирам захоплюючі розваги.

  Тим часом національні прапори Китаю видніють всюди – на будівлях, ліхтарних стовпах і навіть транспортних засобах, створюючи «китайський червоний» пейзаж у містах від Шеньчженя, південного мегаполісу, до Харбіна, північно-східної столиці провінції.

   

  Люди по всьому Китаю святкують День заснування КНР під час надзвичайно довгих канікулах

   

  Місцевий пейзаж був освітлений й іншими святкуваннями, організованими місцевою владою. У спеціальному адміністративному районі Гонконг у неділю о 21:00 був запланований розкішний феєрверк, що стало першою подібною подією з 2018 року. У неділю вранці над річкою Хуанпу в Шанхаї три поліцейські вертольоти з’явилися в небі. Вертоліт, який очолював формування, ніс під собою червоний прапор із п’ятьма зірками, а два інших обходили його ззаду.

   

   

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *