Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Лідери США та КНР провели телефонні переговори: обговорили Тайвань та Україну

  2022-07-29

  Голова КНР Сі Цзіньпін у четвер увечері провів телефонну розмову із президентом США Джозефом Байденом з ініціативи американської сторони, під час якого торкнулися тем України та Тайваню. Про це стало відомо із пресрелізів обох сторін.

  Лідери двох країн акцентували на важливості китайсько-американських відносин та підтримці контактів. «Обидві сторони повинні працювати над деескалацією регіональних гарячих точок, сприяти якнайшвидшому порятунку світу від COVID-19, зниженню ризику стагфляції та рецесії, а також підтримувати міжнародну систему, засновану на ООН, та міжнародний порядок, заснований на міжнародному праві», — йдеться у пресрелізі китайської сторони.

  Щодо Тайваню, глава КНР заявив, що «обидві сторони Тайванської протоки належать одному й тому ж Китаю» і що Китай виступає проти «втручання зовнішніх сил». «…захист національного суверенітету та територіальної цілісності Китаю є твердою волею понад 1,4 мільярда китайців. Громадську думку не можна ігнорувати. Ті, хто грає із вогнем, загинуть від нього. Є надія, що США сприймуть це з розумінням», — додав він.

  Джо Байден, згідно з пресрелізом Білого дому, наголосив, що політика Сполучених Штатів не змінилася і що США рішуче виступають проти односторонніх зусиль щодо зміни статус-кво або підриву миру та стабільності в районі Тайванської протоки.

  Сторони також обмінялися думками щодо війни в Україні. Сі Цзіньпін підтвердив принципову позицію Китаю, проте конкретики не наводиться.

  Крім того, лідери двох держав обговорили низку питань, важливих для двосторонніх відносин, а також інші регіональні та глобальні питання.

  Лідери США та КНР провели телефонні переговори: обговорили Тайвань та Україну

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *