Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Лідери США й Китаю успішно провели віртуальний саміт

  2021-11-17

  Президент США Джо Байден та голова КНР Сі Цзіньпін провели віртуальні переговори на найвищому рівні. Лідери двох держав прагнули стабілізувати напружені відносини та знайти способи уникнути конфлікту.

  Білий дім заявив після переговорів, які розпочалися ввечері 15 листопада за часом Вашингтона, що лідери двох країн «охоплювали сфери, де наші інтереси збігаються, і області, де наші інтереси, цінності та перспективи розходяться». «Президент Байден привітав можливість відверто й прямо говорити з головою Сі про наші наміри та пріоритети з низки питань», – йдеться у повідомленні.

  Американська сторона висловила занепокоєння ситуацією в Сіньцзяні, Тибеті, Гонконзі, а також у зв’язку з правами людини в цілому.

  Голова КНР зі свого боку зазначив, що обидві країни перебувають на важливих етапах розвитку та потребують взаємодії та співробітництва.

  Перед зустріччю китайські чиновники заявляли, що головним питанням порядку денного буде Тайвань, підтримуваний США самоврядний острів, який Пекін вважає своєю провінцією. За повідомленням Білого дому, Байден наголосив, що Сполучені Штати залишаються відданими політиці «єдиного Китаю», але також рішуче виступають проти односторонніх зусиль щодо зміни статус-кво після недавніх дій Пекіна щодо Тайваню.

  Байден вказав на важливість вільного та відкритого Індо-Тихоокеанського регіону, включно зі свободою навігації та безпечного прольоту на тлі занепокоєння щодо нарощування військ Китаю та претензій Пекіна в Південно-Китайському морі.

  Серед сфер, які становлять спільний інтерес, були визначені протидія змінам клімату та явищам, що загрожують глобальному здоров’ю людства.

  Лідери США й Китаю успішно провели віртуальний саміт

   

  “Радіо Свобода”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *