Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Лідери Євросоюзу і Китаю цього тижня проведуть саміт у Пекіні

  2023-12-04

  Черговий, 24-й, саміт лідерів Європейського Союзу та Китаю відбудеться у Пекіні в четвер, 7 грудня.

  Про це на брифінгу повідомив речник МЗС КНР Ван Веньбінь, передає кореспондент Укрінформу.

  За його словами, головна увага на зустрічі голови КНР Сі Цзіньпіна з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем і президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн буде приділена стратегічним і глобальним економічним питанням, що становлять спільний інтерес.

  «Китай і Європа є партнерами, а не суперниками… наші спільні інтереси значно переважають наші розбіжності», – сказав Ван.

  За його словами, сторони обговорять шляхи вирішення існуючих між ними проблем за допомогою діалогу та консультацій, аби спільно протистояти глобальним викликам і підвищити стабільність міжнародної ситуації.

  Водночас, за даними ЗМІ, лідери ЄС мають намір приділити значну увагу дотриманню китайськими компаніями антиросійських санкцій Заходу і переконуватимуть Сі вплинути на ті з них, які допомагають Росії обходити встановлені обмеження.

  Китайська сторона, своєю чергою, проситиме Брюссель скасувати вже запроваджені санкції проти китайських виробників і відмовитись від розслідування стосовно ймовірних незаконних субсидій китайським виробникам електромобілів з боку уряду КНР, розпочатого Єврокомісією в жовтні.

   

  Лідери Євросоюзу і Китаю цього тижня проведуть саміт у Пекіні

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *