Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Лідери G7 запустили альтернативу китайському “Пояс та Шлях”

  2022-06-27

  G7 запустили програму глобального інфраструктурного та інвестиційного партнерства (The Partnership for Global Infrastructure and Investment), спрямовану на протидію китайській ініціативі “Один пояс, один шлях” (Belt and Road Ininitiative – BRI). Про це стало відомо із пресслужби Білого дому.

  Програма G7 має на меті залучити 600 млрд дол. інвестицій для стимулювання розвитку інфраструктури в країнах з нижчим та середнім рівнем доходу, йдеться у заяві.

  На відміну від китайської програми, запропонована G7, передбачатиме фінансування переважно від приватних інвесторів.

  Західні чиновники стверджують, що китайська програма BRI використовує тактику сильної руки, яка захоплює країни в борги, і використовує інвестиції, які приносять більше користі Китаю, ніж країнам, що беруть участь у програмі. Серед країн, які підписали довгострокові угоди з BRI, є Афганістан, Іран та Угорщина.

  У США стверджують, що зусилля G7, оголошені під час саміту в Німеччині який проходить з 26-28 червня, сприятимуть відповідальним інвестиціям, покликаним принести користь громадам, які отримують інвестиції.

  Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн заявила, що G7 пропонує «стійку, якісну інфраструктуру» і «уважно прислухатиметься до країн-отримувачів».

  Серед перших ініціатив – інвестиції у сонячну станцію у розмірі 2 мільярди доларів США в Анголі, інвестиції у розмірі 320 мільйонів доларів на будівництво лікарні у Кот-д`Івуарі та інвестиції у розмірі 40 мільйонів доларів для сприяння регіональній торгівлі енергоресурсами у Південно-Східній Азії.

  Лідери G7 запустили альтернативу китайському "Пояс та Шлях"

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *