Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  КРИМ СПІВРОБІТНИЧАТИМЕ З КИТАЙСЬКОЮ ПРОВІНЦІЄЮ ХАЙНАНЬ

  2011-11-10

  Джерело: УКРІНФОРМ
  Автор: Ольга Танасійчук

  Протокол до Угоди про співпрацю між Автономною Республікою Крим і урядом китайської провінції Хайнань підписали в четвер у місті Хайкоу віце-губернатор провінції Лінь Фанлує і заступник голови Ради Міністрів АРК Катерина Юрченко, передає кореспондент УКРІНФОРМу.

  Документ, уже другий подібний, передбачає торгівельно-економічну, науково-технічну і культурну співпрацю між українською автономією та єдиною острівною провінцією, а також найпотужнішою економічною зоною Китаю. “Ми вже підписували протокол про співпрацю в різних сферах у 2007 році, але ми шукаємо основу для розширення взаємодії… У нас є хороші перспективи співпраці в таких сферах як охорона здоров’я, культура, наука і техніка, торгівля, освіта, взаємний туризм”, – зазначив Лінь Фанлує. На його думку, сторони також зможуть знайти точки перетину в сільському господарстві і виробництві морепродукції.

  Катерина Юрченко зазначила, що основними галузями розвитку обох регіонів є прийом відпочивальників і сільське господарство. Вона також повідомила, що Крим визначений Президентом України Віктором Януковичем “як один із найважливіших регіонів розвитку і майданчик виходу до Чорного моря”. “Заходи, що вживаються останнім часом, у тому числі Програма розвитку “Крим-2020″, дозволили АРК посісти цього року друге місце за обсягами припливу іноземних інвестицій. За цим показником автономія вийшла і в лідери Чорноморського регіону”, – сказала вона.

  К.Юрченко запросила хайнанських підприємців узяти участь у запланованому на наступний рік кримсько-китайському бізнес-форумі. Крім того, вона запросила їх на третій економічний форум в Ялті, який пройде через рік. Заступник голови уряду автономії також висловила ініціативу про виділення в рамках цього щорічного форуму спеціального дня для обговорення співпраці між Україною та Китаєм.

  Хайнань, південний край Китаю, співробітничає з Кримом відповідно до Меморандуму, підписаного ще 5 квітня 1996 року. У лютому 2002 року до цього документа додалася ще одна угода про торгівельну, соціально-економічну і культурну співпрацю. Крім того, міста-курорти Санья (Китай) і Ялта (Україна) є побратимами – відповідний Меморандум укладено 24 лютого 2004 року.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *