Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  КРАЇНИ АСЕАН, КИТАЙ, ЯПОНІЯ І РК СТВОРЯТЬ СТРАТЕГІЧНІ ЗАПАСИ РИСУ

  2011-08-09

  Джерело: Міжнародне радіо Китаю

  В даний час Східна Африка страждає від неврожаю, та дефіциту продовольства. В безпеки продовольства зацікавлені країни всього світу. Нещодавно обраний голова продовольчої і сільськогосподарської організації (ФАО) Жозе Граціано да Сілва та ряд фахівців заявили, щоб вирішити проблему з постачанням продовольства і забезпечення його безпеки, необхідно зміцнювати міжнародну координацію, створити глобальний механізм раннього попередження, глобальну базу статистики і солідні запаси зернових. Країни АСЕАН, Китай, Японія і РК мають намір у жовтні цього року створити екстрене сховище рису.

  У цілому в першому півріччі відзначений стабільне зростання виробництва продовольства в країнах Південно-Східної Азії. Головні країни-експортери рису – Таїланд, В’єтнам, Камбоджа мають хорошу врожайність і достатні обсяги для експорту.

  Внаслідок різних факторів з липня відзначено зростання цін на рис. Таїландська асоціація експорту рису вважає, що, по-перше, зростання цін обумовлене збільшенням попиту на міжнародному ринку, по-друге, новий уряд Таїланду чітко заявило про підвищення державних закупівельних цін на рис. В основному це призвело до підвищення собівартості експорту.

  У той же час аналітики вважають, що вплинув і той фактор. Справа в тому, що в третій за величиною країн-експортері рису США, з недавніх пір фермери засівають рисові поля іншими культурами.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *