Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Коментар МЗС Китаю на пропозицію Ілона Маска щодо Тайваню

  2022-10-10

  Нещодавно Ілон Маск в інтерв’ю Financial Times запропонував зробити із Тайваню особливий адміністративний район КНР для розв’язання тайванського питання. Звісно його вислів привернув загальну увагу, а влада Демократичної прогресивної партії (ДПП) Тайваню назвала його пропозицію “неприйнятною”.

  У зв’язку з цим МЗС Китаю також висловив свою принципову позицію з тайванського питання.

  «Корінна причина нинішньої напруженості та заворушень у Тайванській протоці полягає в тому, що влада ДПП, вступивши у змову із зовнішніми силами, вчиняє провокаційні дії, націлені на завоювання «незалежності Тайваню». Тільки шляхом рішучого придушення сепаратистських дій, спрямованих на досягнення «незалежності Тайваню», і протидії втручанню зовнішніх сил можна зберегти мир і стабільність у Тайванській протоці. Я хотіла б наголосити, що мирне возз’єднання на основі принципу «одна країна, дві системи» — це наш основний курс для вирішення тайванського питання та найкращий підхід до здійснення возз’єднання Батьківщини», — сказала офіційний представник МЗС Китаю Мао Нін 9 жовтня на пресконференції, коментуючи висловлювання Ілона Маска.

  «За умови забезпечення державного суверенітету, безпеки та інтересів розвитку Тайвань зможе користуватися високим ступенем автономії як особливий адміністративний район, громадський устрій і спосіб життя тайванських співвітчизників повністю поважатимуться, а їх законні права та інтереси будуть повністю гарантовані. Возз’єднання Китаю не завдасть шкоди законним інтересам жодної з держав, а принесе лише більше можливостей для розвитку всіх країн і надасть більше позитивної енергії для процвітання Азіатсько-Тихоокеанського регіону та всього світу. Ми сподіваємося та раді бачити, що все більше людей розуміють і підтримують курс мирного возз’єднання Китаю на основі курсу «одна країна, дві системи», — додала офіційний представник.

  «Що стосується згаданих вами відповідних висловлювань влади ДПП, то вони взагалі не заслуговують на відповідь. Що б не говорила влада ДПП, вона не може змінити того основного факту, що Тайвань є невід’ємною частиною території Китаю», — зазначила дипломат.

  Коментар МЗС Китаю на пропозицію Ілона Маска щодо Тайваню

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *