Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  КНР ЗВИНУВАТИЛА США У ПОРУШЕННІ ПРАВИЛ СОТ

  2012-08-22

  Джерело: УКРІНФОРМ
  Автор: Ольга Танасійчук

  Китай вкотре звинуватив США у порушенні правил Світової організації торгівлі, цього разу за надання підтримки галузі відновлювальної енергетики, і вимагає від американської сторони “виправити” таку політику, погружуючи в іншому разі “зустрічними заходами”.

  Про це заявило Міністерство комерції Китаю, повідомляє власний кореспондент УКРІНФОРМу.

  “Міністерство комерції КНР зробить відповідні правові кроки з тим, щоб США відмінили частину заходів, які порушують правила Світової організації торгівлі, і задля того, щоб з китайськими компаніями, що працюють у сфері відновлювальної енергетики, поводилися справедливо”, – йдеться в заяві відомства.

  Розслідування Мінкомерції показало, що 6 програм у галузі відновлювальної енергетики, висунутих урядом США, “порушили 3-й пункт Угоди по субсидіях і компенсаційних заходах у рамках СОТ і 3-й пункт Генеральної угоди по тарифах і торгівлі”. Зазначені програми в галузях вітрової, сонячної і гідроелектричної енергії в 5 американських штатах – Вашингтон, Массачусетс, Огайо, Нью-Джерсі та Каліфорнія – мали негативний вплив на міжнародну торгівлю і створили бар’єр для експорту продукції відновлювальної енергетики Китаю, зазначається в заяві.

  Розслідування цієї справи Мінкомерції КНР розпочало в листопаді минулого року у відповідь на звернення Китайської торгової палати з імпорту й експорту машинобудівних і електронних виробів і палати з нових джерел енергії при Всекитайській асоціації промисловців і торговців. Вони просили усунути негативний вплив здійсненої американським урядом політики в галузі відновлювальної енергетики і забезпечити китайським компаніям справедливий торговельний клімат. 24 травня цього року за підсумками розслідування був зроблений попередній висновок, що згадані 6 програм США порушили правила СОТ.

  Крім вітрової енергетики, існують серйозні розходження між КНР і США з питання панелей для сонячних електростанцій.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *