Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  КНР запустила космічну ракету з платформи у Південнокитайському морі

  2023-12-06

   

  КНР запустила космічну ракету з платформи у Південнокитайському морі

   

  Китай вранці середи, 6 грудня, провів успішний пуск космічної ракети-носія з плавучої платформи в Південнокитайському морі, в рамках якого ракета Smart Dragon-3 вивела в космос експериментальний супутник для тестування Інтернет-технологій.

  Про це повідомляє Аерокосмічний портал “SPACE.COM.UA” із посиланням на дані Укрінформ.

  Ракета з супутником CX-19 стартувала з платформи біля узбережжя міста Янцзян південної провінції Гуандун о 3:24 ранку за місцевим часом (21:24 вівторка за Києвом) та успішно доставила космічний апарат на задану орбіту.

  Запуск провели фахівці космодрому Тайюань, що знаходиться в провінції Шаньсі на півночі Китаю.

  Повідомляється, що CX-19 розроблений і збудований Шанхайською інноваційною академією мікросателітів і використовуватиметься для перевірки супутникових Інтернет-технологій.

  Smart Dragon 3 розроблена китайськими фахівцями і є чотириступеневою комерційною ракетою-носієм заввишки 31 м, діаметром 2,65 м та вагою 145 тонн, спроможною підняти до півтори тонни корисного вантажу на висоту 500 км над Землею. Вона призначена для використання на ринку запуску комерційних супутників та побудови супутникового сузір’я.

  Ракета має високу економічну ефективність, придатна для запуску з різних платформ і потребує небагато часу для підготовки до старту.

  Запуск у середу став другою місією ракет серії Smart Dragon. Під час першого польоту в грудні минулого року ракета вивела на навколоземну орбіту 14 супутників.

  Переглянути відео запуску супутника можна за посиланням:

   

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *