Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Київ готує дорожню карту щодо Шовкового шляху в КНР

  2016-01-30

  У Кабміні обговорили низку спільних українсько-китайських інвестиційних проектів, у тому числі Шовковий шлях.

  У Кабінеті Міністрів обговорили дорожню карту реалізації проекту Шовкового шляху до Китаю. Про це повідомляє прес-служба віце-прем’єр-міністра.

  У засіданні взяли участь українська частина Комісії зі співробітництва між урядом України та урядом Китаю.

   “Це дуже важливий і взаємовигідний для нас і наших китайських партнерів проект. До часу проведення у квітні ми повинні підготувати дорожню карту його реалізації та заручитися підтримкою китайських партнерів у втіленні проекту в життя”, – сказав під час засідання Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово -комунального господарства Геннадій Зубко.

  Окрім цього, учасники міжурядової наради обговорили низку спільних українсько-китайських інвестиційних проектів, які можуть бути реалізовані у разі досягнення домовленостей про співпрацю, зокрема:

  • Електрифікація локомотивної тяги.
  • Реалізація меморандумів Мінрегіону з Державною корпорацією “СІТІС” і Державної іпотечної установи з компанією ССЕС з реалізації будівництва житла, можливості будівництва орендного житла.
  • Модернізація процесів газовидобутку для збільшення обсягів видобутку українського газу, а також переведення ТЕЦ на вугілля для розвитку місцевих вугільних шахт, у тому числі у Львівській області.
  • Збільшення експорту українських продуктів харчування, а також можливість акредитації агентств Китайської Народної Республіки з контролю за якістю продуктів.
  • Залучення інвестицій на розвиток річкового та залізничного транспорту, а також портової інфраструктури.

  Відзначимо, Новий шовковий шлях із Китаю до Європи запрацював у грудні минулого року.

  Два тижні тому до проекту приєдналася Україна. 15 січня з Іллічівського порту відправився перший демонстраційний рейс сполучення Україна-Китай. Маршрут пролягатиме по новому Шовковому шляху, в обхід Росії по території Грузії, Азербайджану, Казахстану (через Каспійське і Чорне моря).

  «Корреспондент»

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *