Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китайці збудують найбільшу сонячну електростанцію в Україні

  2018-04-11

  Компанії ДТЕК і China Machinery Engineering Company (CMEC) підписали договір на проектування та будівництво сонячної електростанції  потужністю 200 МВт в Дніпропетровській області, в районі Нікополя.  Загальні інвестиції в проект складуть 230 млн євро. Підписання відповідних документів відбулося в Києві під час круглого столу «Китайські інвестиції в розвиток енергетики України», організованого Українською  асоціацією Шовкового шляху SilkLink. Варто значити, що будівництво станції відбудеться у дуже стислий термін – 9 місяців. Після завершення будівництва Нікопольська СЕС стане найпотужнішою сонячною електростанцією України та увійде в ТОП-3 найбільших в Європі

  «Українська Асоціація Шовкового Шляху SilkLink як жива комунікаційна платформа між китайськими та українськими бізнесменами і чиновниками є мостом для якісної співпраці. Ми готові підтримувати, супроводжувати і просувати все амбітні китайсько-українські бізнес проекти! І ключова наша мета – отримати блага від реалізації глобального проекту Шовковий Шлях та залучити інвестиції в економіку України », – підкреслила Никорак Ірина, засновник і виконавчий директор Української асоціації Шовкового шляху Silk Link.

  В заході також взяли участь віце-прем’єр міністр України Володимир Кістіон, міністр енергетики України Ігор Насалик. Вони виклали своє бачення реформування енергетичного сектору. В їх виступах, особливо було наголошено на ролі нових джерел енергії у процесі поступового зменшення використання вугілля для генерації енергії в Україні. Саме тому китайський досвід переходу на екологічні джерела енергії може бути корисним для нашої країни.

  Компанія СМЕС входить в групу державних компаній Sinomach. Це один з провідних підрядників енергетичних проектів в світі. Реалізований Sinomach портфель проектів в енергетиці перевищує 4300 МВт. Компанія веде діяльність в 150 країнах. І як відзначив голова правління компанії Чжан Чунь Україна посідає провідне місце для проектів компанії на просторі колишнього СРСР. СМЕС стане інвестором і підрядником будівництва Нікопольської СЕС.

  Варто зазначити, що нова сонячна електростанція ДТЕК буде розташована поблизу м. Нікополь на території відпрацьованого кар’єру. Для будівництва СЕС будуть використані землі, непридатні для ведення сільського господарства. Екологічний ефект від роботи СЕС буде полягати в щорічному скороченні викидів в атмосферу на 300 тис. тонн СО2.
  Відпустка «зеленої» електроенергії Нікопольської СЕС складе більше 280 млн кВтг щорічно. Це забезпечить енергоспоживання 100 тисяч домогосподарств. Завдяки сонячної електростанції в регіоні будуть створені нові робочі місця, а місцеві бюджети поповняться десятками мільйонів податкових відрахувань.
  «Будівництво Нікопольської СЕС – одна з найбільших угод по залученню фінансування у відновлювану енергетику України. Упевнений, для інших інвесторів це стане позитивним сигналом того, що в українську «зелену» генерацію можна і потрібно інвестувати. Цілі державної Енергостратегії – амбітні: нарощування до 5 ГВт потужності в відновлюваної генерації до 2020 року, зниження дефіциту енергоресурсів, як в газі, так і в куті, зниження до 2035 року викидів СО2 на 40%. Реалізація вимагає десятків мільярдів доларів капіталовкладень, які зможуть бути інвестовані в Україну тільки за умови розвитку інвестиційного клімату та наявність прозорих правил гри, – зазначив генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко. – Китай є світовим лідером інвестицій в енергетику. Наші китайські колеги – СМЕС – побудували 4,3 ГВт потужності з яких понад 600 Мвт – геліоенергетика. Ми цінуємо таке партнерство. Воно може стати серйозним каталізатором розвитку нової української енергетики ».

  «Нікопольська сонячна електростанція стане найбільшим генеруючим об’єктом геліоенергетики в Україні та Європі. Спільна робота ДТЕК і СМЕС буде прикладом співпраці для інших українських і китайських компаній. Ми твердо маємо намір реалізувати успішний проект для жителів України, який створить екологічно чисту генерацію для досягнення Україною енергетичної незалежності, – прокоментував Голова правління СМЕС пан Чжан Чунь. Як підкреслювали учасники форуму, цей проект може спонукати й інші великі китайські компанії активніше вкладати кошти в інвестиційні проекти в Україні.

  0614883e606d5621b45c14f4f2963_mid

   

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *