Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Загальні новини

    Китайці приїдуть оцінити українську черешню

    2018-05-16

    Україна розраховує розширити асортимент продуктів, що експортуються в КНР.

    Місія Китайської Народної Республіки (КНР) відвідати Україну в червні 2018 року, для того щоб оцінити систему державного контролю над виробництвом української черешні. Домовленостей про візит китайських інспекторів досягли в ході попередніх переговорів між Держпродспоживслужбою і компетентним органом Китаю.

    За останні два роки Україна і КНР досягли серйозного прогресу в розвитку двосторонніх відносин, зокрема, в аграрній сфері, наголошується в повідомленні.

    “Китай відкрив ринок для української яловичини – в квітні 2017 року Держпродспоживслужба і AQSIQ підписали протокол інспекційних, карантинних і ветеринарно-санітарних вимог щодо експорту замороженої яловичини з України в КНР. Україна отримала право експорту молочної продукції в КНР, і зараз вже 27 операторів ринку мають право експортувати молочну продукцію в Китай “, – зазначає Держпродспоживслужба.

    У 2017 році також були підписані протоколи фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту шроту соняшникового та жому бурякового з України в КНР.

    Ринок Китаю також відкритий для української кукурудзи, ячменю та сої.

    “Зараз компетентні органи обох країн працюють над розширенням номенклатури рибної продукції, яка може імпортуватися на китайський ринок, постачанням української яєчної продукції, продукції птахівництва, лохини тощо”, – додали у відомстві.

    Нагадаємо, Україна різко наростила експорт ягід і горіхів. Так, в першому кварталі 2018 вартість експорту з України плодів і ягід склала 57 млн ​​доларів, що на 68% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

    Головними продуктами в товарній структурі вітчизняних поставок за кордон стали волоські горіхи (42 млн доларів), заморожені ягоди (10 млн доларів), а також яблука і груші (5 млн доларів).

    При цьому українська продукція садівництва користується найбільшим попитом у країнах Європейського Союзу. Вона забезпечує близько 60% доходів українських експортерів. Експорт ягід з України в ЄС зростає з кожним роком. Незважаючи на те, що в ЄС вирощують значні обсяги ягід попит на них залишається істотно вище, ніж власне виробництво.


    “Сегодня”

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *