5-7 січня 2020 року в рамках заходів традиційного харбінського Фестивалю криги та снігу втретє відбувся не менш традиційний «День України». На заходи в Харбіні, незважаючи на святкові дні, прибула численна українська делегація (25 осіб), що складалась з представників вищих навчальних закладів, наукових інститутів та муніципальної влади міст Суми, Славутич, Лозова та Одеса. Про це повідомляється на сайті Посольства України в Китайській Народній Республіці.
6 січня, за організаційної підтримки адміністрації Нового району Харбіна (Сунбей), Харбінського університету комерції, управління науки і техніки Народного уряду Харбіна та компанії Heilongjiang Huayue Oriental Enterprise Management Consulting, відбувся 3-й Китайсько-український науково-інноваційний форум в Харбіні. На його теренах був проведений «круглий стіл» ректорів України та Китаю, у якому взяли участь керівники Харківського державного університету харчування та торгівлі, Державного університету залізничного транспорту, Сумського державного університету, Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Харбінського університету комерції, Наньчаньського авіаційного університету та університету м.Цзямуси (пров.Хейлунцзян), а також представник ПУ в КНР та представник Міністерства освіти КНР.
Паралельно із зазначеним заходом відбулась науково-інноваційна конференція, на якій, зокрема, були представлені проєкти українських вузів та інститутів, що пропонуються китайським партнерам для спільної реалізації та комерціалізації на ринку КНР.
7 січня відбулась церемонія відкриття Китайсько-українського Центру інноваційної співпраці в Харбіні – об’єднаної платформи, яка організовуватиме роботу, спілкування, переговори між китайськими та українськими суб’єктами підписаних меморандумів та угод і забезпечуватиме супроводження всіх освітянських, наукових та культурних проектів, ініційованих українськими та китайськими партерами. Зазначений Центр зареєстровано на майданчику Jiangbei Integrated Development Area in Harbin New District і його розвиток буде забезпечуватись відповідними програмами підтримки, які діють для учасників цієї зони.
Наприкінці заходів відбулась зустріч мера Харбіна Суня Чже з українською делегацією, на якій керівник міста подякував українцям за підтримку історичної пам’яті двох народів, багаторічну співпрацю з Харбіном та підтвердив подальшу налаштованість Харбіна на поглиблення співпраці на всіх напрямах з можливістю надання фінансування для реалізації ефективних спільних проектів.
Протягом двох днів форуму відбувалось підписання меморандумів та угод співпраці між адміністраціями міст та районів, вузів та Китайсько-українським Центром інноваційної співпраці в Харбіні (було підписано понад 10 документів).
Напишіть відгук