Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китайський юань зміцнюється на тлі відновлення економіки

  2020-07-13

  Китайський юань виріс до рівня в березні, на тлі відновлення економіки країни після удару пандемією коронавірусу. На місцевому фондовому ринку також спостерігається стрімке зростання.

  В кінці минулого тижня пара долар США / китайський юань торгувалася нижче 7, причому як на строго контрольованому континентальному ринку, так і в Гонконзі та на інших ринках. Ослаблення долара США, обмежений характер американських санкцій проти Китаю, а також поліпшення перспектив китайської економіки, все це надає підтримку юаню. Одним з вирішальних факторів став істотний приплив портфельних інвестицій в Китай.

  Як показують останні опитування, економічна активність в Китаї набирає обертів. Це говорить про те, що заходи, що вживаються Пекіном для боротьби з пандемією коронавірусу, починають приносити дивіденди.

  Деякі економісти вважають, що очікувані наступного тижня економічні дані вкажуть на зростання економіки Китаю в 2-му кварталі після її скорочення на 6,8% в січні-березні. Ларрі Ху головний економіст Macquarie Capital Ltd прогнозує зростання китайського ВВП на 3% в порівнянні з 2-м кварталом попереднього року. За його прогнозом, зростання ВВП за весь 2020 рік складе 2%.

  Використовуючи гонконгський торговий канал Stock Connect, за перші п’ять торгових днів липня іноземні інвестори зробили чисті покупки континентальних акцій на 55 млрд юанів (7,85 млрд доларів США). Це більше, ніж за весь червень.

  Як відомо, юань ослаб по відношенню до долара в минулому році, в зв’язку протиріч між Вашингтоном і Пекіном. Адміністрація Трампа доводила справедливість і необхідність введення проти китайських товарів тарифів на тій підставі, що Пекін нібито штучним шляхом не дає юаню зміцнюватися. Тоді центральний банк Китаю зазначив, що перетин значимого рівня 7 в парі з доларом США буде безповоротним. З тих пір пара долар / юань коливається в межах від 6,85 до 7,20

  Ще однією причиною для нинішнього зміцнення юаня, на думку фахівців, найімовірніше обрання в листопаді новим президентом США Джо Байдена. Інвестори вважають, що Байден швидше за все не стане вводити нові тарифи на товари з Піднебесної.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *