2011-10-21
Джерело: Укрінформ
Автор: Наталія Костіна
У довгостроковій перспективі китайський юань може стати однією з міжнародних валют, а російський рубль – регіональною. Про це йдеться в оприлюдненому сьогодні документі МВФ для обговорення під назвою “Інтернаціоналізація валют економік, що розвиваються: баланс між ризиками та вигодами”. Документ був підготовлений групою фахівців Фонду, але не висловлює його офіційного бачення чи політики, повідомляє власний кореспондент УКРІНФОРМу.
“У довгостроковій перспективі валюти економік, що розвиваються, демонструють потенціал для досягнення більш широкого міжнародного використання, подібно до деяких розвинених економік. Так, наприклад, валюти експортерів товарів (наприклад, російський рубль і бразильський реал) могли б відігравати важливішу регіональну роль і стати частиною резервних активів, подібно до австралійського і канадського доларів. Водночас юань може досягти глобального використання через економічний розмір і торгівлю, з якими пов’язується центральне місце китайської економіки”, – зазначається у документі.
Його автори вважають, що швидкість і форма просування до більш мультивалютної системи будуть значною мірою визначатися ринком, хоча, існують певні “можливості політичних дій для полегшення цього переходу”. У документі стверджується, що баланс ризиків і вигод вказує на потенційні переваги для системної стабільності від подальшої інтеграції ряду валют країн з економіками, що розвиваються. “Однак, лише кілька валют мають реальні перспективи стати значною міжнародною валютою у доступному для огляду майбутньому”, – додають експерти.
У документі звертається увага на те, що нині на ринки, що розвиваються, припадає близько половини світового ВВП, і вони рухаються “в бік фінансового поглиблення та лібералізації операцій з капіталом”.
Напишіть відгук