Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китайські інвестори — за крок від остаточної втрати довіри до Української економіки

  2015-04-08

  Наприкінці березня у Києві було підписано Меморандум між Україною та представниками КНР про плани виділення Україні кредиту в розмірі 15 мільярдів доларів у сфері будівництва.

  З китайської сторони виступила дочірня компанія Китайської державної міжнародної трастово-інвестиційної корпорації CITIC Limited. З боку України Меморандум підписав уповноважений глави Мінрегіону України. Але на першому етапі йдеться поки лише про реалізацію пілотного проекту на 1 мільярд доларів.

  Китайський бізнес досить обережно ставиться до інвестування в Україну. Крім політичної нестабільності і складнощів в економіці, все ускладнює наявність проблем із захистом іноземних інвестицій і невиконанням зобов’язань України щодо вже вкладених коштів. Так, в лютому минулого року Китай подав до Лондонського міжнародного арбітражного суду позов до України на відшкодування збитків на суму 3 млрд доларів. Суть конфлікту полягала в тому, що всупереч домовленостям, Китаю було продано зерна на суму лише 153 млн доларів, натомість отриманого кредиту на 3 млрд доларів.

  На сьогодні сторони домовилися мирно врегулювати цей спір. Більше того, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко заявив, що Китай і надалі готовий інвестувати в АПК, енергетику та будівельну сфери України.

  Однак в енергетичній сфері теж не все так просто. Показовий приклад — ситуація навколо відновлюваної енергетики, де у зв’язку з рішеннями НКРЕКУ на підставі рекомендацій Міненерговугілля знизити в 2 рази закупівельні тарифи у генеруючих електроенергію об’єктів, були порушені умови, при яких інвестори входили в цю галузь. Найбільший інвестор в сонячну енергетику України — китайська державна компанія CNBM, вже звернулася до української влади з проблемою постійних змін правил гри на ринку ВДЕ, і заявила про порушення гарантій щодо вкладених інвестицій. Крім того, як стало відомо через ЗМІ, в інвесторів CNBM International виникли проблеми з АМКУ в частині оформлення необхідних формальностей щодо вступу в права на активи.

  “Зайти на український ринок — це дуже великі ризики і висока вартість кредитів”, — говорив голова правління CNBM International Джейсон Джанг в коментарі українським ЗМІ.

  “Якщо політика збережеться і буде стабільною, природно, ми будемо інвестувати в рази більше. Якщо ж ми постраждаємо через обман, то інвесторів не буде в принципі”, — додав він.

  КНР і Україна встановили дипломатичні відносини 23 роки тому. У 2014 році товарообіг України з Китаєм обвалився на 24%, до $ 8,1 млрд (у 2013 році він становив $10,6 млрд.). Однак, незважаючи на таке падіння, Китай як і раніше, входить в ТОП-3 торгових партнерів України.

  24tv.ua

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *