Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китайські інвестори намагаються знайти компроміс з НКРЕКУ по “зеленому” тарифу

  2015-05-03

  Влада гарантувала CNBM збереження її інвестицій.

  Китайська компанія CNBM International Намагається вийти на компроміс з регуляторами енергетичної галузі, зокрема з Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг (НКРЕКУ), про необхідність збереження гарантій за вкладеним у України інвестиціям. Про це в інтерв’ю РБК-Україна повідомив глава правління СNBM International Джейсон Джанг.

  Він нагадав, що на зустрічі в Міністерстві комерції Китаю представники Міністерства палива та енергетики України озвучували, що китайські інвестиції будуть у безпеці і Україна залишається надійним партнером.

  “Після цього ми провели масу зустрічей в Україні, і нас завіряли під зваженому підході, – повідомив Джанг. – Ми зустрілися з представником НКРЕКУ, який детально озвучив проблему з ліквідністю Енергоринку і необхідністю спільно шукати рішення, яке влаштує всіх. Ми знову підтвердили свою готовність йти назустріч, і сказали, що відкриті для пошуку компромісів. За результатами зустрічі ми домовилися, що Комісія до кінця тижня надішле пропозицію, і з понеділка ми спільно почнемо шукати компромісний варіант на конкретних цифрах “.

  Йдеться про роботу над компромісним рішенням, яке влаштує всіх учасників ринку, інвесторів і український уряд в частині розміру “зеленого” тарифу для генеруючих об’єктів сонячної енергетики.

  Китайська національна корпорація CNBM є найбільшим інвестором в сонячну енергетику України. Корпорація представлена ​​на ринку України більше 5 років, а з середини 2014 є економічним власником найбільших сонячних електростанцій в Україні. Зараз компанія завершує формальності з оформлення в АМКУ своїх українських активів.

  “Мені особисто в очі багато представників української влади говорили, що гарантії будуть збережені”, – з надією підкреслив Джанг.

  Як повідомлялося раніше, КНР входить до трійки провідних торговельних партнерів України.

  LB.ua

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *