Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  КИТАЙСЬКА НАРОДНА РЕСПУБЛІКА ЗАЦІКАВЛЕНА В СПІВРОБІТНИЦТВІ З КРИМОМ У СФЕРІ ВІТРОЕНЕРГЕТИКИ

  2011-08-16

  Джерело: Прес-центр Верховної Ради АРК

  У Верховній Раді Автономної Республіки Крим відбулася зустріч спікера автономії Володимира Константинова з делегацією Китайської Народної Республіки та Української вітроенергетичної компанії. Сторони обговорили питання співробітництва у сфері вітроенергетики.

  У зустрічі взяли участь заступник Голови Верховної Ради АРК Григорій Іоффе, голова Постійної комісії Верховної Ради АРК з питань нормотворчої діяльності, організації роботи Верховної Ради та у зв’язках із громадськістю Єфим Фікс, голова Постійної комісії Верховної Ради АРК з питань регіонального розвитку, будівництва та контролю за приватизацією Костянтин Мальчиков.
  Вітаючи гостей, В. Константинов зазначив, що Автономна Республіка Крим має значний потенціал у будівельній галузі, енергетиці, транспорті та зв’язку, курортно-рекреаційній сфері, є інвестиційно привабливим регіоном. За обсягами залучення іноземного капіталу Крим входить до першої десятки регіонів України.

  Голова Верховної Ради АРК підкреслив, що в межах реалізації Стратегії розвитку автономії до 2020 року передбачається істотне поліпшення інвестиційного клімату. За його словами, потенційна місткість ринку інвестицій у Криму значна. Нині на території автономії реалізується 80 інвестиційних проектів на загальну суму 11,2 млрд дол. США. Інвестиції надійшли з 47 країн світу.

  Особливої уваги заслуговує той факт, що великі кошти інвестори вкладають у розвиток відновлюваних джерел енергії. “Ми розглядаємо цей напрям як один із найбільш пріоритетних, бо в Криму є практично всі основні види відновлюваних джерел енергії: вітрової, сонячної, термальних вод. Активно освоюється потенціал малих річок, розвивається біоенергетика”, — сказав глава кримського парламенту.

  У свою чергу заступник президента “Чайна Девелопмент банк” Жао Жианпін зазначив, що як провідна фінансова установа КНР із активами, що перевищують 770 млрд дол. США, банк зацікавлений в інвестиційних проектах у галузі економіки Криму, а саме у сфері альтернативної або “зеленої” енергетики. За його інформацією, Українська вітроенергетична компанія, що розробляє 600 МВт і має генеральні й стратегічні домовленості з найбільшими китайськими компаніями, планує вкласти кошти в енергетичну галузь півострова на суму близько 1 млрд дол. США протягом 2011—2015 років.

  Сторони домовилися про створення робочої групи, до складу якої ввійдуть депутати, представники виконавчих органів влади автономії з підготовки Протоколу наміру та операційного плану угоди про співробітництво.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *