Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай: зростання економіки завмерло на одній позначці

  2016-10-19

  Економіка Китаю у третьому кварталі продемонструвала ту ж динаміку зростання, що й у двох попередніх. ВВП країни додав 6,7% у річному обчисленні. Це відповідає прогнозам китайського уряду, але водночас свідчить про те, що друга економіка світу переживає не найкращі часи.

  У Китаї триває сповільнення промислового виробництва, обсяги експорту знижуються, попри те, що Пекін заявляє про позитивні перспективи.

  “Місцеві органи влади повідомляють, що деякі компанії прагнуть повернутися до виробництва у повному обсязі. Але я хочу наголосити, що структурні реформи у галузі промисловості продиктовані фундаментальною політикою центрального уряду, що має на меті адаптуватися до нових обставин. І ми вважаємо цей напрямок правильним”, – заявив представник національного управління статистики Китаю Шен Лаюнь.

  Нинішні результати китайської економіки – гірші за торішній показник у 6,9%, коли було зафіксовано найповільніші темпи зростання за чверть століття. Головними двигунами, що стимулюють розвиток, залишаються урядові інвестиції в інфраструктуру та обсяги споживання.

  Водночас ключовою проблемою Пекіна є величезний державний борг, що сягнув 260% ВВП.

  “Euronews”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *