Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай збирається скупити українські чорноземи

  2015-07-27

  Як повідомляють Німецькі економічні новини, Китай почав скупку сільськогосподарського сектора в Україні, а також вкладення в нерухомість і деякі технології.

  У період кризи Китай дешево набуває українські активи. Навіть в 2014 році деякі агрономічні компанії України та підприємства в сільськогосподарському секторі можна було купувати з дисконтною знижкою в 50%. А з початком внутрішньої війни, ціни знизилися ще в два рази.

  На відміну від американців і європейців, Китай не пов’язаний з політичними умовами своїх інвестицій. Китайський абсолютно прагматичний підхід протягом багатьох років проявляв себе в Африці, Латинській Америці, Південно-Східної Азії та Австралії. Тому, за оцінками Global Finance, розширення китайської присутності на Україні логічно.

  В Україні китайці в основному зацікавлені в сільському господарстві: на початку 2013 року Пекін висловив зацікавленість в оренді 5% українських сільськогосподарських земель для обробки їх.

  Китай планує провести інвестування в будівельний бізнес в Україні у розмірі 15 млрд доларів. Тільки це інвестування буде проходити в специфічній формі: гроші будуть виділятися у вигляді кредиту Україні, але виключно для потреб китайських будівельних компаній, які займатимуться будівництво соціального житла для жителів України. Таким чином, український будівельний бізнес може понести величезні втрати, якщо уряди домовляться про угоду.

  За матеріалами Вісті Версії Події

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *