Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  Китай заявив, що не допустить незалежності Тайваню

  2017-03-05

  За словами китайського прем’єра, Пекін буде оберігати мирний розвиток міжберегових відносин, мир і стабільність в Тайванській протоці: “Ми виступаємо категорично проти сеператистської діяльності, спрямованої на так звану” незалежність Тайваню”.

  Прем’єр КНР Лі Кецян запевнив, що материковий Китай не допустить так званої “незалежності Тайваню” та буде дотримуватися консенсус, досягнутий сторонами в 1992 році.

  “Всебічно реалізуючи основний курс в роботі з Тайванем, ми будемо відстоювати принцип існування одного Китаю і дотримуватися” консенсусу 1992 року “як загальну політичну платформу, захищати державний суверенітет і територіальну цілісність Китаю”, – сказав він. За словами китайського прем’єра, Пекін буде оберігати мирний розвиток міжберегових відносин, мир і стабільність в Тайванській протоці. “Ми виступаємо категорично проти сеператистської діяльності, спрямованої на так звану” незалежність Тайваню”, і будемо вживати рішучих заходів щодо стримування подібної діяльності”, – сказав Лі Кецян. Він додав, що нікому, ні в якій формі і ні в якому разі не вдасться відокремити Тайвань від материкового Китаю. Нагадаємо, в минулому році колишній президент США Барак Обама підписав закон про військовий бюджет країни на 2017 фінансовий рік, в якому передбачається програма з військової співпраці межу США і Тайванем. Після цього Китай зробив подання США.

  Офіційні відносини між центральним урядом КНР і острівною провінцією перервалися в 1949 році після того, як зазнали поразки в громадянській війні з компартією Китаю сили Гоміньдану на чолі з Чан Кайши перебралися на Тайвань. Ділові і неформальні контакти між Тайванем і материковим Китаєм поновилися в кінці 1980-х років. З початку 1990-х років сторони стали контактувати через неурядові організації – пекінську Асоціацію розвитку відносин через Тайванський протоку і тайбейський Фонд обмінів через протоку. “Консенсус 1992 року” – термін, який з’явився після зустрічі представників материкового Китаю і Тайваню в 1992 році, він має на увазі визнання єдності і принципу “одного Китаю”. При цьому кожна сторона сама інтерпретує поняття “єдиний Китай”. Раніше голова КНР Сі Цзіньпін заявив, що Китай буде придушувати будь-які дії, пов’язані з так званою незалежністю Тайваню.

  “РІА Новини України”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *