Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай запустив перший у світі супутник квантового зв’язку

  2016-08-16

  Цей супутник братиме участь у побудові системи шифрованого зв’язку.

  Перший у світі експериментальний супутник квантового зв’язку для побудови системи зв’язку, яку неможливо буде зламати, запустили в Китаї. Про це пише Російська служба ВВС.

  Пуск був здійснений о 01:40 у вівторок за місцевим часом за допомогою ракети-носія Чанчжен-2D з космодрому Цзюцюань в пустелі Гобі.

  Супутник квантового зв’язку отримав ім’я давньокитайського філософа Мо-цзи. Місія “Квантові експерименти в космічному масштабі” (QUESS) розрахована на два роки.

  “В ході дворічної місії супутник повинен встановити “захищену від злому” систему квантової комунікації, передаючи піддаються перехоплення ключі з космосу на землю”, – йдеться в повідомленні державного китайського інформагентства Сіньхуа.

  Як пояснює видання, дані, що передаються із супутника, будуть міститися в серіях фотонів, які неможливо перехопити або скопіювати. Будь-яка спроба перехоплення призведе до їх саморуйнування.

  Новий супутник, серед іншого, буде посилати захищені повідомлення між столицею Китаю Пекіном і Урумчі – столиця провінції Синьцзян, де часто відбуваються заворушення.

  “УНІАН”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *