Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай запропонував Україні спільні наукові проекти

  2017-11-24

  Молоді вчені з України зможуть долучитися до китайської програми підтримки талановитих молодих науковців (TYSP).

  Таку пропозицію для розширення українсько-китайського науково-технічного співробітництва озвучив заступник міністра науки і технології КНР Лі Мен під час зустрічі з заступником міністра освіти і науки України Максимом Стріхою, повідомляє прес-служба Міносвіти.

  «Спільна українсько-китайська виставка технологій та інновацій, що зараз проходить в Києві в межах форуму «Innovation Market», заслуговує на високу оцінку. Вона засвідчує потребу в подальшому поглибленні науково-технічного співробітництва між нашими країнами. І одним із ключових його напрямів має стати науковий обмін та проведення спільних наукових заходів з залученням насамперед молодих вчених», – підкреслив заступник міністра науки і технології КНР.

  Лі Мен пояснив, що TYSP – програма міжнародної мобільності китайського уряду. Вона спрямована на підготовку майбутніх провідних науковців, не лише з КНР, а й з інших країн. Програма розрахована на 6-12 місяців, передбачає фінансову підтримку і пропонує можливості для дослідницької роботи спільно з китайськими колегами.

  Пан Лі Мен також запевнив, що зі свого боку вони готові продовжувати співпрацю за вже розпочатими Україною та КНР 10-ма двосторонніми проектами, фінансування яких було затверджено під час другого засідання спільної Підкомісії з питань науково-технічного співробітництва.

  Ще однією можливістю для поглиблення наукової співпраці китайська сторона вбачає інвестиції високотехнологічних компаній КНР в розвиток українських технологічних парків, інкубаторів, акселераторів тощо. Паралельно планується створювати спільні технологічні парки, лабораторії, наукові центри.

  У свою чергу, заступник міністра освіти Максим Стріха відзначив, що пропозиція щодо участі в програмі TYSP є дуже цікавою для України, однак таке співробітництво не має бути одностороннім. Україна також зможе запропонувати китайським молодим вченим програми для стажування в наших вишах та наукових установах.

  Водночас українська сторона запропонувала КНР створити спільний проект в галузі астрономії, дослідження метеоритів і космічного сміття за участю китайських та українських антарктичних станцій. Таку можливість уряди обох країн розглянуть найближчим часом.

  “Укрінформ”

  1511520253-8106

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *