Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай з початку року інвестував за кордон $161 мільярд

  2016-12-26

  Пекін має намір посилити контроль над грошовими потоками через зниження курсу юаня та падіння валютних резервів країни до 6-річного мінімуму.

  Нефінансові прямі зовнішні інвестиції Китаю, швидше за все, досягнуть 1,12 трильйона юанів (161,19 мільярда доларів) за підсумками нинішнього року, а прямі іноземні інвестиції в Китай становитимуть 785 мільярдів юанів, повідомляє Росбалт з посиланням на заяву міністра торгівлі країни Дат Хучэна.

  За його словами, уряд буде “підтримувати стійкий та планомірний розвиток зовнішніх інвестицій і співпраці” в 2017 році, повідомляє Reuters.

  Прямі зовнішні інвестиції Китаю в листопаді зросли на 76,5% в річному вираженні, а за перші 11 місяців 2016 року збільшилися на 55,3%, свідчать дані міністерства, оскільки місцеві компанії продовжували інвестувати за кордон на тлі уповільнення економіки та ослаблення юаня.

  Гао попередив також, що в 2017 році труднощі в залученні стабільного припливу іноземних інвестицій в Китай посиляться, а джерела волатильності для зовнішніх інвестицій КНР розширяться нарівні з ризиками.

  Раніше Пекін оголосив про низку заходів для посилення контролю над рухомими з країни грошовими потоками, включаючи більш пильну увагу до зовнішніх інвестицій, сокільки юань знижується, а валютні резерви країни впали до мінімуму майже за 6 років.

  У 2015 році нефінансові прямі зовнішні інвестиції Китаю склали 735,1 мільярда юанів, а прямі іноземні інвестиції в КНР – 781,4 мільярда юанів.

  ВВП Китаю за III квартал цього року збільшився на 6,7%, таке з зростання було зареєстровано і в II кварталі.

  Позитивне сальдо торгового обороту КНР в листопаді становило 44,6 мільярда доларів проти очікувань експертів у 46,9 мільярда доларів. У жовтні цей показник становив 49,6 мільярда доларів.

  “УНІАН”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *