Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  КИТАЙ З 15 ТРАВНЯ ЗАПРОВАДЖУЄ “ЧІПОВАНІ” ЗАКОРДОННІ ПАСПОРТИ

  2012-05-07

  Джерело: УКРІНФОРМ
  Автор: Ольга Танасійчук

  З 15 травня в Китаї запроваджуються електронні закордонні паспорти, в яких крім звичайної інформації будуть міститися відбитки пальців власника.

  Про це повідомили в Міністерстві громадської безпеки (МГБ) Китаю, передає кореспондент УКРІНФОРМу.

  “Відповідно до міжнародних стандартів, у традиційний паспорт буде вмонтовано електронний чіп, який містить цифрове фото, особисті дані власника (такі, як ПІБ, стать, дата і місце народження та ін.). Крім того, новий паспорт відрізняється від традиційного наявністю електронного підпису”, – поінформували в міністерстві.

  Особлива увага приділяється захисту документів від підробки, а також захисту особистих даних власника, особливо біометричних. Відбитки пальців зможуть зчитувати лише декодери, встановлені в пунктах перетину держкордону КНР, а також у поліції. Для осіб старше 16 років при отриманні паспорта зняття відбитків пальців є обов’язковим, для тих, хто ще не досяг цього віку, – за згодою батьків або опікунів.

  Над створенням нових паспортів працювали три роки. При цьому враховувалася подібна практика, яка існує в більш як 90 країнах світу.

  Йдеться про закордонний паспорт, оскільки внутрішніх паспортів у Китаї немає, особу засвідчують спеціальні пластикові картки. У міру зростання відкритості КНР і добробуту її громадян кількість виданих закордонних паспортів у країні різко зростає – в середньому на 20% на рік. За даними МГБ, у 1990-х такі документи видавалися в середньому 1 млн осіб, зараз – близько 10 млн.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *