Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай вперше за два роки знизив ключові ставки

  2015-02-16

  Народний банк Китаю знизив відсоткові ставки: за річними кредитами – на 0,4 процентного пункту до 5,6% і за річними депозитами – на 0,25 п.п. до 2,75%.Він також надав комерційним банкам більше свободи у визначенні ставок по вкладах, дозволивши їх встановлювати в 1,2 разу вище своєї базової ставки.
  Це має допомогти банкам залучити більше депозитів, зміцнивши їх фінансовий стан і давши більше можливостей для кредитування. Зниження базової ставки по кредитах має підтримати економічне зростання.
  Багато аналітиків вважають, що Китаю цього року не вдасться продемонструвати зростання ВВП на заявлені 7,5%. У третьому кварталі він становив 7,3% – це найнижчий показник більш ніж за п’ять років.
  В жовтні сповільнилися темпи зростання капіталовкладень, промислового виробництва, експорту та роздрібних продажів.
  “Вони були змушені це зробити”, – вважає Цзян-уан Шен, економіст Mizuho, оскільки інші, більш обмежені і цілеспрямовані заходи не допомогли зупинити уповільнення. Він вважає оголошені сьогодні заходи ефективнішими.
  Однак Яо Вей, економіст Societe Generale, вважає, що і вони не допоможуть стимулювати економіку що сповільнюється і Пекіну доведеться вживати додаткові кроки, повідомляє The Wall Street Journal.
  Дії Китаю надихнули учасників ринків. Підскочили курси валют країн-експортерів сировинних ресурсів, одним з основних споживачів яких є Китай.
  21 листопада 2014

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *