Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай у майбутнє

  2020-08-03

  Через 20 років Китай з великою часткою ймовірності стане першою економікою світу, потіснивши з цієї позиції Сполучені Штати. Те, що це станеться, визнають дуже багато експертів, а ось можлива дата виходу Китаю на перше місце – предмет серйозних дискусій.

  Терміни виходу на першу позицію у світовій економічній гонці пророкує Китаю останній звіт компанії PricewaterhouseCoopers (PwC), де прогнозується спуск США на другу позицію після Китаю за обсягом ВВП до 2017 року, якщо розраховувати ВВП за паритетом купівельної спроможності. Якщо ж вимірювати ВВП за номінальним значенням, то зміна економічного лідера (з США на Китай) відбудеться в 2027 році.

  Якщо вірити експертам PwC, то ВВП Китаю за паритетом купівельної спроможності в 2030 році складе $ 30,6 трлн. Далі слідують США з очікуваними $ 23,4 трлн ВВП, Індія ($ 13,7 трлн), Японія ($ 5,8 трлн) і Росія ($ 5,3 трлн).

  В свою чергу, лідируючий центр США в сфері оборонних досліджень RAND підготував оцінку перспектив розвитку Китаю на найближчі 30 років, в якому сценарії «висхідного» і «стагнуючого» Китаю визнані як найбільш ймовірні: таким чином керівництву КНР вдасться у 2050 році досягти більшості, поставлених перед країною цілей, і США необхідно вибудовувати відповідну зовнішньополітичну стратегію щодо Китаю.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *