Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай цікавить співпраця з Україною у транспортній сфері

  2018-06-06

  Розвиток вантажних перевезень з Європи до Азії і в зворотному напрямку через територію України сприятиме розвитку нового Шовкового шляху.

  На цьому наголосив у вівторок міністр інфраструктури України Володимир Омелян під час зустрічі з віце-президентом національної Комісії з розвитку та реформ КНР Нінг Дзічже (Ning Jizhe), повідомляє прес-служба Мінінфраструктури.

  «Для України пріоритетним питанням є забезпечення надійного та безпечного переміщення товарів у напряму Європа – Азія та перетворення України на хаб. Саме розвиток вантажних перевезень з Європи до Азії і в зворотному напрямку через територію України сприятиме розвитку нового Шовкового шляху. Товарообіг між КНР та Україною збільшується: тільки за останні півроку він зріс на 50 відсотків і ми не тільки говоримо про майбутнє з Китаєм, ми вже його сьогодні втілюємо. Ми вже маємо низку проектів із китайськими компаніями у морській сфері та дорожньому будівництві, і я сподіваюсь, що кількість таких компаній буде збільшуватись», – зауважив міністр інфраструктури.

  Омелян також наголосив, що на сьогодні йде масштабне відновлення та відбудова інфраструктури України.

  «Реалізуються такі проекти як GO Highway, будівництво швидкісної євроколії в напрямку ЄС Львів – Київ – Одеса, розвиток cargo-авіації, розробка та впровадження концесійних проектів, і ми радо запрошуємо до участі у них китайські компанії. Україна відкрита до співпраці із китайськими компаніями та інвесторами», – наголосив урядовець.

  За підсумками зустрічі сторони домовились про створення робочої групи за участю Комісії КНР та ключових китайських компаній щодо узгодження їх інвестиційних проектів в Україні. Окрім того, китайська сторона висловила зацікавлення брати участь у проектах GO Highway, будівництві швидкісної залізниці Львів – Київ – Одеса та розвитку cargo-авіації.

  Як повідомлялося, міністр інфраструктури Володимир Омелян з 4 по 10 червня перебуває з візитом у Китайській Народній Республіці. Програмою візиту передбачена участь Омеляна у 9-му Міжнародному форумі з питань інвестицій, будівництва інфраструктури. Запланована також низка двосторонніх зустрічей з представниками національної Комісії з розвитку та реформ КНР та провідних компаній, які працюють у сфері транспорту та інфраструктури.

  “Укрінформ”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *