Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай створить перспективний реактор, який буде спалювати ядерні відходи електростанцій

  2016-02-17

  Китай почне спалювати ядерні відходи від електростанцій і використовувати отримане в результаті цього тепло.

  За даними видання South China Morning Post, з цією метою в країні створено спеціальний сталевий сплав, який послужить основою для зведення плавильного реактора, пише Лента.ру.

  Відзначається, що система CIADS (China Initiative Accelerator Driven System) передбачає спалювання в реакторі ядерних відходів за допомогою прискорювача заряджених часток (протонів або позитивно заряджених іонів). Пучком часток пропонується обстрілювати вольфрамову мішень, яка після цього почне випускати швидкі нейтрони і руйнувати відходи.

  Перспективний сплав дозволить реактору витримати високотемпературні навантаження. Площа установки складатиме 60 гектарів. Для охолодження реактора буде використовуватися не вода, а высококорозійні рідкі метали.

  За даними видання, установку планується звести до 2022 році в прибережній провінції Гуандун. Комерційне введення реактора для спалювання відходів від атомних електростанцій може зайняти ще одне десятиліття. Створенням перспективного реактора і нового матеріалу займаються профільні інститути Китайської академії наук.

  “УНІАН

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *