2012-08-09
Джерело: УКРІНФОРМ
Китай на 20% скоротить видобуток рідкоземельних металів, життєво важливих для виробників електроніки у всьому світі, – повідомляє CNN. Він же змінив правила видобутку, у зв’язку з чим буде закрито третину з 23 шахт і приблизно половину з 99 плавильних компаній, – заявили у Міністерстві промисловості та інформаційних технологій КНР.
Як відомо, рідкоземельні метали – це 17 корисних мінералів з магнітними і провідними властивостями, які використовуються у більшості електронних пристроїв, включаючи телевізори з плоским екраном, смартфони, гібридні автомобілі та зброю. Нині майже всі рідкоземельні копалини у світі поставляє Китай.
Рідкоземельні метали включають церій, неодімій, діспрозій, вольфрам і молібден. Вольфрам, наприклад, використовується в електроніці, автомобільних, космічних і медичних технологіях. Китай виробляє 91% вольфраму у світі та 36% молібдену.
Деякі оглядачі зазначають, що дане рішення може викликати напруженість у відносинах між Пекіном і Вашингтоном. Раніше США, Японія та Європейський Союз вже зверталися зі скаргами до Світової торговельної організації, оскільки, на їх думку, експортні обмеження, які запроваджує Китай, порушують загальноприйняті торговельні правила.
Напишіть відгук