Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай пропонує знищувати космічне сміття за допомогою лазерів

  2018-01-17

  Питання боротьби з космічним сміттям піднімається провідними світовими космічними агентствами вже не перший раз. Різні фахівці запропонували вже масу шляхів по очищенню орбіти Землі від непотрібного мотлоху, однак команда вчених з Китаю пропонує, мабуть, один з найрадикальніших методів: спеціальні лазери для того, щоб знищити космічне сміття.

  Група вчених з Інженерного університету ВПС Китаю на чолі з Цюань Венем планує використовувати лазер для дроблення великих фрагментів на більш дрібні, які згодом можна або спалити в атмосфері, або ж зібрати і відправити подалі від Землі. Згідно з планом вчених, якщо закріпити лазер на будь-якому супутнику, він зможе по команді випромінювати короткі спалахи в інфрачервоному діапазоні. Кількість спалахів складає 20 за одну секунду. Як заявляють експерти, цієї кількості повинно вистачити для того, щоб зруйнувати великі уламки. Китайські експерти розрахували кути випромінювання і позицію по відношенню до Землі, при якій лазерні промені будуть найбільш ефективні, а також розробили проект будівництва на орбіті станції, призначеної спеціально для знищення космічного сміття, розташованої біля Землі.

  Насправді, за останні 60 років кількість накопиченого космічного сміття, за різними підрахунками, досягла близько 20 000 фрагментів, які обертаються зі швидкістю до 28 000 км на годину. І це є великою проблемою, адже кількість польотів з кожним днем​збільшується, збільшується і кількість космічного сміття, який складається в основному з уламків відпрацьованих елементів космічних кораблів.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *