Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  КИТАЙ ПРИЗУПИНИВ ВИДОБУТОК РІДКОЗЕМЕЛЬНИХ МЕТАЛІВ

  2011-10-21

  Джерело: Лента.ру

  Найбільший виробник рідкоземельних металів у світі китайська компанія Baotou Steel призупинила виробництво, сподіваючись підтримати ціни на ринку. Про це пише The Guardian. Це рішення загрожує викликати серйозний конфлікт із зарубіжними споживачами металів, включаючи США і ЄС.

  Ціни на деякі рідкоземельні метали за останні три місяці знизилися на 30-35 відсотків, що багато в чому було пов’язано з обмеженнями на експорт. У результаті китайський ринок виявився переобтяжений.

  Рідкоземельні метали – це 17 видів елементів, що використовуються у виробництві високотехнологічних продуктів, від телевізорів до вітряних турбін і зброї. Китай володіє 30 відсотками світових запасів цих металів, однак його частка в глобальному виробництві становить 97 відсотків.

  Через обмеження на експорт інші країни, такі як Австралія, США, Росія і Канада, також почали розробку своїх родовищ металів. Однак для заміщення імпорту їм потрібен тривалий час.

  Для того щоб підвищити ефективність видобутку редкоземов, китайський уряд розпорядилося провести злиття безлічі дрібних компаній, які зараз займаються цим бізнесом. Протягом найближчих місяців близько 35 фірм утворюють кілька великих корпорацій.

  Що стосується Baotou Steel, то вона ще в червні отримала ексклюзивні права на розробку редкоземов в провінції Внутрішня Монголія.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *