Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  КИТАЙ ПОЯСНИВ, НАВІЩО ПЕРЕБУДОВУЄ КУПЛЕНИЙ В УКРАЇНІ АВІАНОСНИЙ КРЕЙСЕР ВАРЯГ

  2011-07-27

  Джерело: korrespondent.net

  Влада Китаю заявила, що колишній радянський авіаносний крейсер Варяг що перебудовується в китайському місті Далянь, буде використовуватися як експериментальний і навчальний корабель.

  Таку інформацію надав представник міністерства оборони КНР Ген Яньшена, на якого посилаються місцеві ЗМІ. Він зазначив, що нині Китай зайнятий “переробкою платформи старого авіаносця, щоб використовувати його для випробувань, досліджень та навчання”.

  Представник міноборони зазначив, що час виходу переобладнаного авіаносця в море буде визначатися конкретними завданнями з проведення випробувань і ніяк не пов’язано з обстановкою у спірних районах Південно-Китайського моря.

  Як повідомлялося, в 1990-ті роки Китай придбав три радянські авіанесучі крейсери – недобудований Варяг, а також списані Київ і Мінськ, які були переобладнані в розважальні центри в Тяньцзіні та Шеньчжені.

  Нагадаємо, в червні начальник Генерального штабу Народно-визвольної армії Китаю Чень Бінде в інтерв’ю гонконгській газеті Сянган Шанбао вперше офіційно визнав факт будівництва Китаєм авіаносця.

  Перший китайський бойовий авіаносець, який буде введено в дію після навчального Варяга, може бути побудовано на Цзянаньському суднобудівному заводі в Шанхаї. Гендиректор цього заводу Нань Дацин ще в 2010 році заявляв, що його підприємство завершило підготовку до будівництва авіаносця.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *