Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  КИТАЙ ПОСІВ ПЕРШЕ МІСЦЕ ПО ЗРОСТАННЮ ІНВЕСТИЦІЙ В ЕКОНОМІКУ США

  2011-09-19

  Джерело: Укрінформ
  Автор: Ольга Танасійчук

  Cтаном на кінець 2010 року загальний обcяг китайських капіталовкладень у Сполучені Штати становив 6 млрд дол., таким чином, Китай посів перше місце по зростанню інвестицій в економіку США. Ці дані навів представник Департаменту комерції США Баррі Джонсон, який брав участь у Китайському міжнародному торговельно-інвестиційному ярмарку в Сямені.

  За словами чиновника, з 2005 по 2010 рр. обсяг прямих інвестицій Китаю в США збільшився на 53%, повідомило Міжнародне радіо Китаю.

  Глава Міністерства комерції КНР Чень Демін, у свою чергу, повідомив, що нині Китай вкладає свої інвестиції у 178 держав і регіонів світу. До 2010 року загальний обсяг одних тільки податків, сплачених китайськими підприємствами за кордоном, дорівнював 11,7 млрд доларів. Китайські компанії вирішили питання працевлаштування 780 тисяч безробітних.

  Згідно із статистичними даними, за 2010 рік чистий обсяг прямих інвестицій Китаю за кордоном становив 68,81 млрд доларів – 5,2% від сукупного обсягу світових капіталовкладень. Китай посідає нині п’яте місце у світі за цим показником.

  Важливою передумовою для розвитку інвестиційної діяльності за кордоном є фінансова підтримка влади. Міністерство комерції підписало з низкою фінансових установ, у тому числі Державним банком розвитку, Банком Китаю і Промислово-торговим банком, угоди про стратегічну взаємодію для надання підприємствам підтримки у “виході за кордон”, особливо в реалізації важливих державних проектів, пов’язаних з інфраструктурним будівництвом.

  За прогнозами експертів, найближчими роками за обсягами прямих іноземних інвестицій КНР, цілком імовірно, досягне показника прямих капіталовкладень зарубіжних країн у китайську економіку.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *