Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай почав будувати найбільший і потужний бойовий корабель в своїй історії

  2018-01-10

  В Китаї заклали новий авіаносець «Тип 002», який стане найпотужнішим кораблем в історії Піднебесної. Він отримає стартові катапульти і зможе наблизитися за своїм бойовим потенціалом до авіаносців США.

  Видання South China Morning Post з посиланням на військові джерела повідомляє, що на Шанхайській суднобудівної верфі почали будувати третій китайський авіаносець. Важливою відмінністю корабля від інших авіаносців КНР стане його оснащення катапультами замість трампліну на льотній палубі. Достеменно невідомо, який саме тип пристрою хочуть вибрати китайські суднобудівники. Деякі джерела говорять про парової катапульти, як на американських авіаносцях типу «Німіц». Інші стверджують про використання електромагнітної, подібної до тієї, яку встановили на авіаносці «Джеральд Р. Форд» і планують встановлювати на інших нових американських авіаносцях.

  У будь-якому випадку застосування катапульти дозволить істотно розширити бойові можливості авіаційної групи корабля. За наявними відомостями, водотоннажність «Тип 002» складе близько 80 тис.тонн, що менше, ніж у авіаносців типу «Німіц», але більше, ніж у важкого авіаносного крейсера “Адмірал Кузнецов”.
  21-59-15-6157773-3063390

  «Ляонін»

  Формування основних елементів корпусу, як очікується, займе кілька років: побудувати корабель можуть до 2021 року. Конкретні терміни єксплуатації нового авіаносця визначені не були. Очевидно, терміни можуть бути не раз перенесені, адже «Тип 002» стане не тільки найбільшим і найпотужнішим, але також і самим складним і дорогим китайським кораблем, що, безумовно, потребують від інженерів Піднебесної величезних зусиль. Варто, втім, сказати, що вони вже набули безцінного досвіду при створенні «Тип 001» – першого «національного» китайського авіаносця.

  Він, нагадаємо, став першим авіаносцем китайського виробництва (хоча при розробці використовували рішення, запозичені у радянського проекту 1143). Єдиний знаходиться в експлуатації авіаносець КНР «Ляонін» є колишнім радянським авіаносним крейсером «Варяг», який після розпаду СРСР дістався Україні, а потім був проданий Китаю. Причому спочатку китайська сторона заявила про створення на його базі «плавучого центру розваг». Зараз, за ​​оцінками експертів, авіагрупа корабля налічує 26 палубних винищувачів J-15 (китайська копія вітчизняного Су-33). Авіаносець також транспортує різні вертольоти.
  21-59-19-6157773-3063391
  “Shenyang J-15”

  Не можна виключати, що авіаційна група «Тип 002» буде включати в себе, крім іншого, палубні версії винищувачів п’ятого покоління. Останнє виведе китайський флот на принципово новий рівень.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *