Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  КИТАЙ ПЛАНУЄ ВКЛАСТИ $2,6 МЛРД В АГРОСЕКТОР УКРАЇНИ

  2013-08-03

  Джерело: УКРІНФОРМ

  Державна продовольче-зернова корпорації України і Синьцзянська виробничо-будівельна корпорація (Китай) підписали меморандум про співпрацю з підтримці пріоритетних проектів в сільському господарстві. Сума китайських інвестицій в український аргосектор складе більше ніж 2,6 млрд доларів.

  Про це було оголошено на зустрічі українських аграріїв і представників Синьцзянської корпорації 3 серпня у Києві.

  Сергій Касьянов, голова ради директорів агрохолдингу KSG Agro, який братиме участь у програмі інвестицій, назвав їх обсяг безпрецедентним для вітчизняного сільського господарства.

  «Виконання інвестиційних програм з Синьцзянської виробничо-будівельною корпорацією дозволить реалізувати безліч ініціатив, закладених у Національний план дій. Це і створення нових робочих місць на аграрних підприємствах, і забезпечення громадян високоякісними продуктами харчування, і збільшення експортного потенціалу українського сільськогосподарського сектору, – заявив Касьянов.

  Він зазначив, що китайська сторона інвестує в український агросектор не тільки гроші, але і технології.

  «Близько чверті орних земель в Україні перебувають під зрошенням. Китайська передова технологія зрошення, яку ми зможемо застосувати, дозволить у кілька разів збільшити врожайність зернових культур. Синьцзянська корпорація обробляє близько двох мільйонів гектарів землі, із застосуванням сучасних технологій вирощує пшеницю, кукурудзу, сою, бавовну та інші культури. Але вони також зацікавлені в закупівлях української агропродукції, – Таким чином, ми не тільки отримуємо фінансову і технологічну допомогу, але і надійний ринок збуту», – пояснив Сергій Касьянов.

  На думку народного депутата Дмитра Шпенова, який зустрічав делегацію, спільні проекти з китайцями свідчать про довіру до України з боку інвесторів.
  «Особливо приємно, що Синьцзянська виробничо-будівельна корпорація вибрала для співробітництва Дніпропетровщину – область з високим потенціалом не тільки у виробничому і науково-технічному секторах, а й у сільськогосподарському. Це відкриває нові можливості перед цілим регіоном», – зазначив Шпенов.

  У ході візиту делегація, на чолі з президентом корпорації Кун Сінлуном, відвідає агрокомплекси в Дніпропетровській області і ознайомиться з портовими можливостями Криму.

  «Ми дуже уважно вивчили можливості для спільної співпраці з Україною і зацікавлені в довгострокових проектах, які принесуть взаємну вигоду. Ми маємо обов’язково виконати намічене на найвищиму урядовому рівні», – сказав Кун Сінлун.

  Нагадаємо, співпраця з Китаєм є одним із пріоритетів нинішнього українського уряду. Президент Віктор Янукович у своєму щорічному посланні «Про внутрішнє і зовнішнє становище України у 2013 році» назвав Китай одним з головних стратегічних партнерів держави.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *