Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай планує у липні відправити марсохід для вивчення Марса

  2020-05-25

  Корпорація аерокосмічної науки й технологій Китаю (CASC) — головний підрядник космічної програми КНР — заявила про плани висадити на Марс космічну місію у складі дистанційно керованого робота вже в липні цього року.

  Китайська програма з освоєння Марса «Тяньмень» має на меті вийти на орбіту Червоної планети й дослідити її поверхню за допомогою робота, передає AFP.

  «Цей великий проєкт рухається вперед за планом, і ми поставили за мету запустити його в липні», — йдеться в заяві CASC.

  За оцінками, аби дістатися Марса, «Тяньменю» знадобиться кілька місяців: відстань від Земля до Червоної планети сягає близько 55 мільйонів кілометрів.

  Своєю чергою, США вже здійснили чотири дослідницьких місії на Марсі й мають на меті запустити п’яту вже цього літа. Вона має прибути десь у лютому 2021 року.

  А Об’єднані Арабські Емірати запустять свою першу космічну місію на Марс 15 липня — із космодрому в Японії.

  Китай із 2003 року активно розвиває власну космічну програму. На початку 2019 року Національне космічне агентство Китаю повідомило про успіх місії «Чанґ’е-4» — першу у світі посадку на темний бік Місяця (той, який не видно з поверхні Землі).

  До 2030-х років Китай планує побудувати власну базу на південному полюсі супутника Землі.

  КНР прагне налагодити співпрацю з іншими космічними агентствами в інших країнах. Утім США відмовляються це робити з міркувань національної безпеки.

   

  “hromadske”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *