Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

    КИТАЙ НЕ БОЇТЬСЯ ІНВЕСТУВАТИ В УКРАЇНУ

    2018-01-16

    Протягом найближчих 5 років КНР планує інвестувати  $120 – 130 млрд в економіку зарубіжних країн. У 2016 році Китай інвестував за кордон приблизно $ 170 млрд, при цьому китайці купили 309 європейських підприємств на суму $ 85,8 млрд.

    Що стосується нашої держави, то згідно даним Посольства КНР, китайські інвестиції в Україну за весь період взаємин країн становить близько $7 млрд.

    Пропонуємо короткий екскурс по знаковим інвестиціям, які здійснили китайські інвестори в Україні.

    • Китайська корпорація COFCO Agri запустила в 2016 році в Миколаївському морському торговому порту перевантажувальний комплекс зернових і олійних культур річною потужністю 2,5 млн тонн. Інвестиційний проект обійшовся в $75 млн., він вже справно працює, і з української акваторії йдуть пароплави з зерновими для Піднебесної. COFCO Agri в Україні контролює також кілька елеваторів та олійно-екстракційний завод.

    Корпорація COFCO зі штаб-квартирою в Пекіні є одним з найбільших держпідприємств КНР, володіє активами вартістю близько $ 72 млрд, і має штат співробітників по всьому світу понад 60 000 людей.

    Генеральний директор COFCO Agri в Україні Володимир Осадчук повідомив, які нові проекти та інвестиційні пропозиції готові вивчати китайські інвестори в Україні.

    • Компанії CNBM в Україні належить 10 найбільших сонячних електростанцій, розташованих в Миколаївській і Одеській областях. Їх потужність складає 267 МВт, при тому, що потужність всіх українських сонячних електростанцій досягає 500 МВт. У компанії говорять, що інвестиції склали близько $1 млрд. CNBM працює на ринку України вже декілька років, її називають одним із найпотужніших гравців ринку відновлюваної енергетики в Україні. Та й на світовому ринку CNBM International Corporation – це глобальний гравець зі списку Fortune Global 500.

    Нагадаємо, що китайська компанія CNBM закріпилася на ринку України, шляхом придбання ряду сонячних електростанцій у братів Клюєвих.

    CNBM готова вкласти $2 млрд. в енергетичну сферу України і це було закріплено в підписаній наприкінці 2016 року Меморандумі про співпрацю в енергетичній галузі міністром енергетики та вугільної промисловості України Ігорем Насаликом та головою правління китайської CNBM International Corporation Цзіньсоном Чжаном.

    • Офіс китайської компанії Xinwei Group, однієї з провідних телекомунікаційних компаній в світі, відкритий в Києві в 2014 році. Український телекомунікаційний оператор «Просат» створює мережу мобільного широкосмугового мультимедійного зв’язку 4 покоління національного масштабу на базі технологій McWiLL®компаніі Xinwei Group. Вже встановлено 150 базових станцій, які покрили зв’язком Київ і значну територію від Харкова до Маріуполя, «смуга» покриття проходить через 4 східні області України. А в найближчий рік планується зробити ривок і встановити по всій території України понад 2 тис. базових станцій, які вже завезені і розмитнені. Це єдина китайська компанія, технологи якої, за визнанням Міжнародного союзу електрозв’язку (ITU), відповідають міжнародним комунікаційним стандартам. Сьогодні Xinwei Group розроблені дві сервісні системи: бездротовий широкосмуговий мультимедійний транкінговий зв’язок і система управління (тестування і моніторингу) мереж зв’язку, представлені двома основними підприємствами групи – Beijing Xinwei Telecom Technology, Inc. і Beijing Zhongchuang Telecom Test Co., Ltd. Розробки компаній отримали визнання не тільки в Китаї, але і в більш ніж 30 країнах світу.

    Насамперед, оператор «Просат» орієнтується на корпоративний сектор, але буде надавати послуги й масовим користувачам. Технологія McWiLL® може гарантувати безпеку каналів зв’язку і стійкість до зовнішнього впливу. Мобільні базові станції швидко розгортаються, а запатентована технологія і абонентське обладнання з прямим каналом зв’язку, який практично не глушиться засобами РЕБ забезпечують безперечну перевагу в українських реаліях. Патентовані (розумні) антенні системи компанії дозволяють створювати зони покриття однієї базової станції McWiLL®, в рази перевищують зони покриття базових станцій інших технологій мобільного зв’язку третього і четвертого поколінь.

    • Компанія Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co Ltd створила з українською «Мотор Січ» спільне підприємство, яке базується вже в самому Китаї. У місті Чунцін розпочато будівництво заводу з виробництва і обслуговування авіадвигунів. На виставці AirshowChina 2016 компанія Beijing Skyrizon заявила про можливість ліцензійного виробництва спільним підприємством вертолітних двигунів Д-136, МС-500В і ТВ3-117ВМА-СБМ1В та двигунів для літаків загального призначення АІ-450С, турбореактивних Д436-148ФМ і Д-18Т й ін. Сума інвестицій наразі не розголошується, але ведення в експлуатацію першої черги очікується наступного року. З урахуванням того, що російський ринок збуту тепер для «Мотор Січ» обмежений, новий і перспективний ринок виявився дуже доречним. Beijing Skyrizon фінансує запуск виробництва, українська сторона надає технології. При чому китайці вже інвестували $100 млн у модернізацію виробничих потужностей «Мотор Січ» в Україні і підписаний договір про інвестування ще $150 млн в центр перспективних розробок і дослідне виробництво. Такі амбітні плани потребують не лише збільшення кількості робочих місць безпосередньо на Мотор Січ, а й сприятимуть ринковій конкурентоспроможності продукції Мотор Січ.

    Крім великих інвестицій, можна виділити і ряд невеликих капіталовкладень китайських інвесторів в економіку України.

    В 2017 році найбільша спотова товарна біржа Китаю Bohai Commodity Exchange Co. Ltd. (BOCE) купила 99,9% держбанку УБРР за стартовою ціною – 82,8 млн. грн.

    Починаючи з 2013 року в околицях села Наумівка, розташованого в Чернігівській області на півночі України веде свою діяльність сільськогосподарська компанія Фанда, засновниками якої є велика китайська сільськогосподарська державна корпорація Хуанфаньцюй.

    Компанія InVenture Investment Group сьогодні супроводжує великого гравця на ринку переробки сої та виробництва соєвого масла в Китаї, який зацікавлений в покупці або будівництві переробних потужностей в Україні. Предметом купівлі може стати маслопереробний завод потужністю від 200 тонн на добу або ж земельна ділянка з комунікаціями в територіальній близькості до траси Київ-Одеса (100 км + від Києва і 50км + від Одеси).

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *