Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

    ПРЕРОГАТИВА СТВОРЮВАТИ МОЖЛИВОСТІ. ВЗАЄМОДІЯ ДЕРЖАВНИХ ОРГАНІВ УКРАЇНИ І КИТАЮ

    2017-11-28

    Як повідомляє агентство «Інтерфакс Україна», Кабінет Міністрів України утворив Раду з питань стратегічного розвитку на чолі з прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом, до складу якої також увійшли колишні глави українських урядів. Цей допоміжний орган створено для розгляду та вивчення питань, пов’язаних зі здійсненням внутрішньої та зовнішньої політики держави, виконанням загальнодержавних програм економічного та соціального розвитку, забезпечення обороноздатності та національної безпеки України і веденням зовнішньоекономічної діяльності.

    Будемо сподіватися, що державна політика буде більш виваженою, послідовною і спадкоємною. Що неодмінно відчують і оцінять наші китайські партнери. Деякий час українська зовнішня політика була орієнтована виключно на інтенсивний розвиток відносин з ЄС, а східний вектор залишався майже без уваги. Тепер, коли повернулося усвідомлення того, що розвиток зовнішньої політики одночасно на західному і східному напрямках відповідає національним інтересам України, китайський вектор української політики окреслюється більш чітко. Українсько-китайські двосторонні відносини отримали позитивні ознаки пожвавлення.

    Відносини між нашою державою і КНР мають розвинену правову та інституційну базу. Договірно-правова база між державами нараховує понад 300 документів. У 2016 р. підписано ще 2 міжурядові угоди та 6 протоколів засідань двосторонніх підкомісій, робочих груп і комісій. Розвиток українсько-китайського співробітництва стає більш багатовекторним. Обидві сторони до налагодження більш продуктивної взаємодії підходять передусім з позиції забезпечення національних інтересів і взаємовигод.

    Побудова тісних і продуктивних торгово-економічних відносин з КНР стає для України додатковим вагомим чинником і запобіжником. На початку року, під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі, Президент України П.Порошенко провів зустріч з Головою КНР Сі Цзіньпіном, під час якої глави держав висловили зацікавленість в активізації політичного діалогу на найвищому рівні та поглибленні економічної співпраці між Україною і КНР. Крім того, досягнуто домовленості щодо проведення у 2017 р. засідання Українсько-китайської Міжурядової комісії зі співробітництва та участі делегації України у форумі ініціативи «Один пояс, один шлях» навесні 2017 р. в КНР.

    Потрібно зазначити, відтоді двосторонні міждержавні відносини отримали нове дихання і відчутний поштовх. У жовтні, повідомляє агентство Синьхуа, керівник Секретаріату партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», народний депутат України Максим Саврасов сказав, що в нашій країні уважно стежать за 19-м Національним з’їздом КПК через зростання впливу Китаю на світовий розвиток, а згодом і на Україну. КПК під керівництвом генерального секретаря ЦК Сі Цзіньпіна робить важливу, але нелегку роботу, щоб сприяти розвитку Китаю. Досвід Китаю в комплексному плануванні: економічному, політичному, соціальному є дуже корисним для України. Говорячи про міжнародне лідерство Китаю, депутат зазначив, що досягнення яскраво відображені ініціативою «Один пояс, один шлях», в якій наша країна хоче активно брати участь і пропагує цю ініціативу на всіх рівнях в України.

    Наразі, контакти на державному рівні підтримуються на регулярній основі,  мають місце контакти на рівні голів урядів. Налагоджена співпраця між центральними законодавчими, судовими і практично всіма виконавчими органами влади. Також розвивається співробітництво на регіональному рівні. Питання розширення українсько-китайського співробітництва є в центрі уваги української та китайської сторін.

    Київ доводить свої наміри

    16 листопада під час відкриття ІІ-го Українського Форуму Шовкового Шляху перший заступник Голови Верховної Ради України, представник групи з міжпарламентських зв’язків з Китайською Народною Республікою Ірина Геращенко відзначила активну міжпарламентську та двосторонню співпрацю між Україною та КНР. Вона поінформувала, що у Парламенті група з міжпарламентських зв’язків з Китайською Народною Республікою є найбільшою за чисельністю та складає понад 300 народних депутатів України. Це демонструє ту вагу, яку надають українські політики двостороннім взаєминам КНР і прагненням українських парламентаріїв посилити міжпарламентський діалог з Китаєм.

    Політик повідомила, що наша країна зацікавлена в активізації торговельно-економічних та культурно-гуманітарних відносин з КНР. На поточній сесії Верховна Рада України ухвалила низку законодавчих актів у сфері дерегуляції, спрощення ведення бізнесу та інвестиційної діяльності, прийняла у першому читанні важливий Проект Закону про приватизацію державного майна. Сьогодні в Україні нараховується понад 600 державних підприємств, більшість з яких можуть стати привабливими для міжнародних інвесторів. Від центральної влади у форумі також взяли участь Керівник Депутатської групи ВРУ з міжпарламентських зв’язків з КНР, Голова Комітету Верховної Ради з питань бюджету Андрій Павелко і Міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

    Проведення ІІ Форуму Шовкового Шляху стало ознакою того, що плани Києва стати невід’ємною частиною ініціативи «Один пояс, один шлях» цілком досяжні. Надзвичайний і Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні Ду Вей наголосив, що розвиток Шовкового шляху ще більше посилить відносини між Україною та Китаєм і запросив українську сторону до подібних  заходів у Китаї.

    Міністр інфраструктури України Володимир Омелян сказав на форумі, що з часу першого Українського форуму «Шовковий шлях» дві країни налагодили співпрацю з кількох великих проектів. Одна з найбільших китайських компаній вже проводить днопоглиблювальні роботи в українському порту «Південний». Ще одна велика китайська компанія виграла тендер на реконструкцію ряду доріг в Україні і здійснить його протягом наступних кілька років. В якості найбільш перспективних проектів для потенційного співробітництва він перерахував можливе спільне будівництво залізничного сполучення між Києвом і найбільшим аеропортом України «Бориспіль» і спільне виробництво електромобілів. Одним з наймасштабніших проектів також є будівництво четвертої лінії метрополітену в столиці України.

    На шляху до Шовкового шляху

    Дійсно, протягом двох останніх років двосторонні відносини між Україною та КНР носять характер стратегічного партнерства, відбивають багаторічні традиції дружби і співробітництва між двома країнами. Китай незмінно підтримує суверенітет і територіальну цілісність України. Україна неухильно залишається відданою політиці «одного Китаю». З урахуванням тривалих змін і реформ в Україні, наразі обома сторонами здійснюється робота, спрямована на започаткування нового етапу розвитку двосторонніх відносин шляхом забезпечення якісно нового рівня.

    Вже не перший рік існує міжпарламентська співпраця між Верховною Радою України та Всекитайськими зборами народних представників. У нинішньому складі Верховної Ради України функціонує група з міжпарламентських зв’язків з КНР на чолі з депутатом А.В.Павелком. У ВЗНП КНР працює група дружби з Україною на чолі з Головою Комітету у закордонних справах Фу Їн. У рамках міжпарламентських та міжпартійних контактів упродовж 2015 – 2016 рр. здійснено низку візитів до КНР груп народних депутатів та громадських діячів України.

    23 червня ц.р. відбулося друге засідання українсько-китайської Підкомісії з питань співробітництва в галузі освіти Комісії зі співробітництва між Україною та КНР (співголови — Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич і Міністр освіти Китаю Чень Баошен). Одночасно із засіданням відбувся другий Форум ректорів українських і китайських університетів, під час якого учасники мали змогу поділитися здобутками у галузях освіти і науки та представити можливості університетів. На форумі відбулася урочиста церемонія підписання договорів про співробітництво між українськими та китайськими університетами.

    У серпні ц.р., під час шостого засідання Підкомісії з питань співробітництва в галузі сільського господарства Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева підкреслила зацікавленість у розширенні торговельно-інвестиційного співробітництва в аграрній галузі. На думку О.Трофімцевої, перспективними напрямами для спільних проектів в аграрному секторі сьогодні є кооперація у розвитку інфраструктури та логістики, більш активна і тісна співпраця в галузі ветеринарії та фітосанітарії, обмін досвідом у науково-технічних розробках та сфері зеленої енергетики. Також цікавою для України є співпраця в галузі геокадастру та формування геопросторових даних.

    Голова китайської делегації заступник Міністра сільського господарства Китайської Народної Республіки Юй Сіньжун зауважив, що спільна робота в галузі генетики та селекції, розвитку тваринництва, джерел відновлюваної енергетики дасть можливість відчутно розширити торговельно-інвестиційне співробітництво. Наприкінці зустрічі сторони підписали протокол засідання, в якому зазначені основні напрями співпраці у галузі на наступний рік та домовилися про проведення сьомого засідання Підкомісії у 2018 році в Пекіні.

    19 вересня Міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час 72-ї сесії ГА ООН провів зустріч з Міністром закордонних справ КНР Ван І. Сторони обговорили результати зустрічі Президента України та Голови КНР у Давосі у січні цього року, можливі терміни проведення Третього засідання Комісії зі співробітництва між урядами України та КНР, перспективи розширення торговельно-економічної та інвестиційної співпраці, співпрацю в рамках міжнародних організацій, зокрема взаємодію української та китайської делегацій в РБ ООН. Також було порушено питання просування ініціативи Президента України щодо розгортання миротворчої операції ООН на Донбасі.

    21 вересня 2017 року в Пекіні відбулися кадрові консультації між МЗС України та КНР з тематики підготовки дипломатичного персоналу на рівні керівників профільних департаментів. Українську делегацію очолював Директор Департаменту менеджменту персоналу Юрій Ярмілко, китайську – Директор Департаменту кадрів Цао Чжунмін. Під час консультацій обговорено широке коло питань, що представляли обопільний інтерес, зокрема: структуру зовнішньополітичних відомств двох країн, принципи кадрової політики, систему відбору та навчання дипломатичного персоналу, умови кар’єрного зростання тощо. Сторони констатували корисність практики обміну досвідом між МЗС двох країн з розглянутої тематики, висловили зацікавленість у продовженні двосторонньої співпраці з кадрових питань.

    Рік тому, у вересні 2016 р відбулось Третє засідання Підкомісії з питань співробітництва в галузі медицини в Україні. Під час засідання сторонами було узгоджено перспективні напрями співробітництва, зокрема можливість створення в Україні спільного наукового технопарку медичного профілю. І ось  у жовтні 2017 р. президент Асоціації неонатологів України Тетяна Знаменська на прес-конференції в УНІАН повідомила, що співпраця України з Китайською Народною Республікою сприятиме розвитку сучасних технологій у медицині в усіх напрямах в нашій країні.

    З ініціативи та за підтримки Асоціації неонатологів України 5 лікарів з різних регіонів України з 20 липня по 13 вересня 2017 року взяли участь у тренінговому курсі в Китайській Народній Республіці. Тренінг було організовано в рамках міжнародного співробітництва України і Китаю за підтримки Міністерства торгівлі КНР та за участю Національної академії наук України. Тренінгова програма була організована в рамках міжнародного співробітництва України і Китаю за підтримки Міністерства торгівлі КНР та за участю Національної академії наук України.

    Національна академія медичних наук України та Асоціація неонатологів України підписали меморандум про співпрацю 5 квітня 2017 року, також 25 липня 2017 року був підписаний меморандум з Київським національним торговельно-економічним університетом.

    15 листопада 2017 р. у приміщенні Міністерства комерції КНР відбулось засідання українсько-китайської Робочої групи з інвестицій, робочого органу Підкомісії з питань торговельно-економічного співробітництва, функціонуванням якого опікуються Міністерство економічного розвитку та торгівлі України і Міністерство комерції КНР. Сторонами були обговорені актуальні питання інвестиційного співробітництва: просування поточних проектів, нових напрямів, зокрема в сфері енергетики, інфраструктури, сільського господарства, будівництва, а також створення нових моделей інвестиційного співробітництва. За результатами засідання сторони підписали відповідний протокол, який протягом наступних 12 місяців стане планом дій України та Китаю у цій сфері.

    Питання співпраці, зокрема у відновлюваній енергетиці, обговорювалося на пленарному засіданні українсько-китайської Підкомісії з торговельно-економічного співробітництва в Міністерстві комерції КНР 17 листопада в м. Пекін. Українську делегацію презентувала заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Наталія Микольська  спільно з представниками Мінагрополітики, МЗС, Мінекономрозвитку, Мінінфраструктури, Держенергоефективності, Державної інноваційної фінансово-кредитної установи, Посольства України в Китаї. Під час перемовин Голова Держенергоефективності Сергій Савчук окреслив перспективні шляхи двосторонньої співпраці у «зеленій» енергетиці: реалізація спільних інвестиційних проектів, встановлення заводів з виробництва обладнання та матеріалів для об’єктів з відновлюваної енергетики і створення механізмів фінансування проектів «чистої» енергетики.

    У 2016 році відбулось третє засідання Підкомісії співробітництва в космічній галузі, під час якого було парафовано четверту Програму на 2016-2020 роки, до якої увійшли понад 70 перспективних напрямів співпраці. А згодом у Києві відбулося друге засідання Підкомісії з питань науково-технічного співробітництва, під час якого обговорено стан та перспективи українсько-китайського науково-технічного співробітництва, а також затверджено перелік спільних проектів для включення до Програми співпраці між Україною та КНР на 2017-2018 рр.

    Нещодавно  прес-служба Міносвіти повідомила, що молоді українські науковці зможуть пройти навчання у Китаї і долучитися до китайської програми підтримки талановитих молодих науковців (TYSP). Таку пропозицію для розширення українсько-китайського науково-технічного співробітництва озвучив заступник міністра науки і технології КНР Лі Мен під час зустрічі з заступником міністра освіти і науки України Максимом Стріхою.

    Між Україною та КНР розширюється співпраця в галузі культури. До 50 заходів у різних сферах культурного життя, а також механізми й умови їх проведення прописані в Програмі культурної співпраці на 2013–2017 роки, підписаній у Пекіні за підсумками другого засідання українсько-китайської підкомісії з культурної співпраці. А на початку грудня ц.р. українська делегація на чолі з першим заступником Міністра культури України Світланою Фоменко брала участь у четвертому засіданні українсько-китайської Підкомісії з питань співробітництва в сфері культури, яке тривало з 7 по 10 листопада у Пекіні (КНР).  Китайську делегацію на засіданні Підкомісії очолив помічник Міністра культури Китайської Народної Республіки Юй Цюнь.

    Під час засідання українсько-китайської Підкомісії з питань співробітництва в сфері культури розглядалася низка питань, пов’язаних з перспективами налагодження співробітництва між сторонами у сфері культури, архівної справи, видавничої діяльності, літератури, мистецької освіти та кінематографії. Зокрема, була досягнута домовленість підтримувати та заохочувати зміцнення прямих контактів між культурними і художніми установами двох країн, сприяти обміну діловою інформацією, а також фаховій підготовці та реалізації спільних культурно-мистецьких проектів.

    Особливу увагу під час засідання було приділено питанням розвитку співробітництва  між країнами у сфері  кінематографії та телебачення,  зокрема збільшенню присутності українського кінопродукту на китайському ринку. Сторони також висловили зацікавленість у підписанні окремої двосторонньої угоди по спільному виробництву аудіовізуального продукту. Серед подальших кроків були визначені певні пріоритети, зокрема, підписання «Програми культурного співробітництва між Міністерством культури Китайської Народної Республіки і Міністерством культури України на 2018-2022 рр.», двохстороннє сприяння розвитку креативних індустрій та відкриття культурних центрів. Також було порушене питання співробітництва в рамках ініціативи з будівництва  та створення культурного бренду «Один пояс, один шлях», який в свою чергу сприятиме вивченню та інтеграції культурної спадщини і переваг культурних ресурсів двох держав. Наступне засідання Підкомісії заплановано провести у 2019 році в Україні.

    Міністр культури України Євген Нищук долучився до панельної сесії «Культура & Туризм» ІІ Українського форуму Шовкового шляху. Під час свого виступу Міністр культури наголосив на важливості заходів, що проходять під егідою Шовкового шляху, які виступають міжнародними платформами для зміцнення міжрегіонального співробітництва, інтеграції економік та культурного обміну.

    Важливість активізації міжвідомчої співпраці

    Протягом 2017 р. була помітною тенденція до подальшого пожвавлення міжвідомчих контактів центральних органів виконавчої влади України та Китаю. Активізація такого діалогу свідчить про позитивні зрушення у двосторонній співпраці, яка від відносин упередженості та недовіри все більше переходить до відносин взаємної поваги й націленості на конструктив. У повідомленнях про міжвідомчі контакти дедалі більше конкретних проектів, напрямів співпраці, планів тощо.

    27 червня відбулася зустріч фахівців Державної фіскальної служби України з представниками Посольства КНР в Україні. Під час зустрічі українська сторона повідомила про те, що Китай є одним з найбільших торговельних партнерів України. Так, згідно даних митної статистики, імпорт з КНР у 2016-2017 роках становить близько 12% загального українського імпорту. Порівняно з 2016 р. обсяги імпорту збільшились, зокрема по вазі – на 18,7%, по митній вартості – на 25,3%. Учасники зустрічі обговорили механізми реалізації міжурядової Угоди про взаємодопомогу у митних справах (1997) та Протоколу між Державною митною службою України та Генеральною адміністрацією митниць КНР щодо взаємної допомоги в перевірці достовірності задекларованої вартості товарів (2010). Сторони домовилися активізувати двостороннє співробітництво, створити дієвий механізм обміну інформацією та обмінятися конкретними пропозиціями щодо поглиблення співпраці митних органів України та Китаю.

    З 24 по 28 липня в Україні з оціночним візитом перебувала делегація Центру з питань безпечності харчових продуктів – компетентного органу Спеціального адміністративного району Гонконг з метою оцінки системи державного контролю за виробництвом харчових продуктів в Україні, зокрема, щодо м’яса птиці, продуктів з нього, яєць та яєчної продукції. В рамках візиту відбулася офіційна зустріч керівництва Держпродспоживслужби з представниками делегації. Українська сторона презентувала діяльність, сферу відповідальності та функції Держпродспоживслужби України, доповіла про новоутворений орган, розкрила основні підходи щодо державного контролю за здоров’ям, благополуччям тварин, державного контролю безпечності, інспектування, а також сертифікації харчових продуктів на експорт. Китайська сторона ознайомиться з роботою центрального та територіальних органів Держпродспоживслужби, процедурою державного контролю на підприємствах.

    1 серпня відбулась зустріч заступника міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольги Трофімцевої та голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи з представниками офіційної делегації Генеральної адміністрації нагляду за якістю інспекції та карантину Китайської Народної Республіки (AQSIQ) під головуванням директора Головного офісу AQSIQ Лін Вея. Співпраця компетентних органів у сфері безпечності харчових продуктів України та Китаю за останній період суттєво активізувалася. «Ринок Китаю є надзвичайно важливим для українських експортерів, тому ми приділяємо багато уваги роботі з нашими китайськими колегами у питаннях узгодження відповідних документів за різними товарними групами. Зважаючи на це, я дуже сподіваюсь, що ми зможемо фіналізувати протоколи щодо бурякового жому та соняшникового шроту до кінця 2017 р. з метою їх підписання. Це дасть можливість представникам наших бізнес-кіл вже з наступного року, не втрачаючи часу, почати торгувати цією продукцією», – зауважила Ольга Трофімцева. За її словами, постійний активний діалог відповідних служб та пришвидшення процесу опрацювання відповідних документів буде запорукою інтенсифікації економічних стосунків в аграрній сфері між обома країнами. Держпродспоживслужба та представники AQSIQ активно співпрацюють у питаннях узгодження фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту цілої низки української агарної продукції на ринок КНР. Насамперед, йдеться про соняшниковий шрот, буряковий жом, а також черешню, м’ясо птиці, яйця, мед, молочні харчові продукти та інші.

    7 вересня заступник Міністра інфраструктури України Н.Казначеєва за участі першого заступника генерального директора ПАТ «Укрпошта» провела переговори з делегацією Державного поштового бюро Китаю на чолі із заступником генерального директора Чжао Сяогуаном. Обговорено шляхи розширення співпраці між КНР та Україною у галузі поштового зв’язку, транспортних перевезень пошти, розширення співпраці щодо проекту Нового Шовкового шляху з Китаю до України.

    15 вересня Мінагрополітики та AQSIQ (Генеральна адміністрація нагляду за якістю, інспекції та карантину Китаю) підписали протоколи санітарних та фітосанітарних вимог щодо експорту соняшникового шроту та бурякового жому з України до КНР. З української сторони підписантом виступала заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева, а з китайської сторони – Віце-Міністр AQSIQ Чень Ґан. Завдяки активній співпраці між двома сторонами, українські виробники отримали право експорту замороженої яловичини на китайський ринок (фінальне затвердження ветеринарного сертифікату здоров’я очікується найближчим часом). Крім того, дев’ять українських підприємств, що виробляють молочну продукцію, отримали дозволи на експорт своїх товарів до КНР. Нині вже 27 українських виробників молочної продукції постачають свою продукцію на цей ринок.

    18 вересня питання розширення співпраці в атомно-промисловому комплексі між Україною та Китаєм обговорено під час зустрічі заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталії Бойко з керівництвом Китайського національного управління з енергетики. Пріоритетним для України є збільшення видобутку урану і будівництво заводу з виробництва ядерного палива. Українська сторона зацікавлена і готова співпрацювати з китайськими компаніями, зокрема з China National Nuklear Corporation та China Nuсlear Fuel Corporation щодо організації взаємовигідного виробництва тепловиділяючих збірок для задоволення потреб українських АЕС. Сторони відзначили, що підписання у жовтні 2016 р. Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та компанією China National Nuсlear Corporation Меморандуму про співпрацю в галузі розвитку підприємств атомно-промислового комплексу дало поштовх до прискорення процесів реалізації проектів з видобутку урану і виробництва ядерного палива. За результатами зустрічі керівництва ДК «Ядерне паливо» з керівництвом China National Nuсlear Corporation у лютому 2017 р. сторони розробили і затвердили План дій щодо створення спільного виробництва ядерного палива для реакторів типу ВВЕР-1000 в Україні. На Новокостянтинівській шахті ДП «СхідГЗК» почали плідно співпрацювати з Банком Розвитку Китаю. Під час зустрічі китайська сторона зазначила, що має значний досвід освоєння родовищ з видобування урану та наголосила на зацікавленості в реалізації зазначених проектів.

    27 вересня голова Національної ради з телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко, член Національної ради Валентин Коваль, голова Державного агентства з питань кіно Пилип Іллєнко та представники української медіаіндустрії відвідали Державне управління КНР з питань преси та видавництва, радіо, кіно та телебачення. Вони зустрілися з віце-міністром Тун Ґаном та заступником генерального директора Департаменту міжнародних відносин Єнь Ченшеном та обговорили питання співпраці. Йшлося як про можливості спільного виробництва кіно-, документальних і телевізійних фільмів, так і про переваги обміну аудіовізуальною продукцією. Також йшлося про можливість ретрансляції національних телеканалів у кабельних мережах обох країн. Крім того, учасники зустрічі представили своє бачення розвитку спільного кіновиробництва та обмінялися запрошеннями до участі в провідних кінофестивалях України та Китаю.

    4 жовтня в ході Генеральної Асамблеї Всесвітньої організації інтелектуальної власності в Женеві відбулася зустріч української делегації з представниками Державного відомства Китайської Народної Республіки з питань інтелектуальної власності. Під час зустрічі сторони проаналізували конкретні кроки, які сприятимуть ефективному обміну досвідом та нововведеннями в галузі ІВ, забезпечать взаємовигідний вільний доступ країн до ринків одна одної та модернізацію економіки в цілому, обговорили питання налагодження співпраці між підприємствами технологій та інновацій. Сторони домовилися про швидке створення дорожньої карти співробітництва, яка буде наповнена конкретними справами, а не деклараціями.

    16 листопада у приміщенні Китайського фонду Шовкового шляху відбулась зустріч Заступника Міністра економічного розвитку та торгівлі – Торгового представника України Наталії Микольської з Головою Фонду Шовкового шляху пані Цзінь Ци. Н. Микольська надала представникам Фонду розгорнуту картину економічних процесів, які відбуваються зараз в Україні, враховуючи поточні реформи, окреслила найпривабливіші сектори для інвестування, враховуючи широку приватизацію. Свої пропозиції співпраці озвучили Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України О. Трофімцева та Голова Держенергоефективності України С. Савчук. Н. Микольська запросила представників Фонду взяти участь у засіданні українсько-китайської Міжурядової комісії із співробітництва, яка відбудеться у Києві на початку грудня ц.р., а також провести низку зустрічей і переговорів в Україні з потенційними партнерами Фонду, зокрема із сектора приватного бізнесу та інвестиційних компаній.

    23 листопада під час перебування з робочим візитом у Китаї, заступник Міністра юстиції Денис Чернишов повідомив, що Міністерство юстиції зацікавлене в досвіді Міністерства юстиції КНР у напрямі організації роботи з неповнолітніми, які утримуються в пенітенціарних установах і перебувають на обліку в системі пробації. Зокрема, цікавлять практичні аспекти запобігання вчиненню злочинів неповнолітніми.

    Перебіг подій свідчить про значне посилення міжвідомчої співпраці органів державної та виконавчої влади України та КНР. Копітка щоденна робота урядовців закладає міцний підмурок задля подальшого розвитку двосторонньої співпраці у різних галузях.

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *