Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  КИТАЙ ГОТОВИЙ ІНВЕСТУВАТИ В КРИМСЬКІ ПРОЕКТИ

  2011-11-14

  Джерело: Укрінформ
  Автор: Ольга Танасійчук

  Питання інвестування Китаєм проектів реконструкції міжнародного аеропорту Сімферополь, Ялтинського порту і озера Донузлав обговорили в суботу і неділю в фінансовій столиці Китаю, Шанхаї, заступник голови Ради Міністрів АРК Катерина Юрченко і директор Агентства регіонального розвитку Олексій Стародубов.

  “Ми провели дуже плідну зустріч з партнерами компанії INVESTEK Ltd, що має в Шанхаї свій інвестофонд із залучення китайських грошових ресурсів, а також з представниками страхової компанії Sinosure і банком China Development Bank”, – розказав кореспондентові УКРІНФОРМу Олексій Стародубов.

  З INVESTEK, нагадав він, у ході Чорноморського економічного форуму в жовтні цього року були підписані 2 меморандуми, що стосуються інвестування в проекти реконструкції міжнародного аеропорту Сімферополь і комплексу “Порт Ялта”. “Інвестиції в них складають по $300 млн в кожний”, – повідомив глава АРР. За його словами, передбачена форма співпраці – державно-приватне партнерство.

  З цими ж партнерами були обговорені і питання фінансування проекту із перенесення потужностей Євпаторійського морського торгового порту на Південну косу озера Донузлав. “Китайська сторона готова виділити $1,2 млрд в рамках меморандуму про співпрацю з компанією National Technological Import & Export Corporation (CNTIC) з керівництвом CNTIC”, – розказав О. Стародубов. (Зустріч з цією структурою пройшла раніше цього тижня в Пекіні). Очолюване ним Агентство підписало з цією структурою 2 меморандуми – в грудні 2010 року і додатковий, про створення робочою група, – 12 жовтня цього року. За словами Стародубова, робоча група повинна до кінця року уточнити всі технічні деталі і оформити конкретну пропозицію щодо умов інвестування.

  Говорили про вищезазначені проекти до цього і в компаніях China State Shipbuilding Corporation NDRI і China Rail Signalling & Communication.

  Серед інших проектів, які АРР планує реалізувати з китайською стороною – будівництво парогазової електростанції в м. Щолкіне. З цією метою укладено договір між ДП “Кримські генеруючі системи” і China National Machinery Corp Китайською національною машинобудівною корпорацією на виконання ТЕО проекту. У Шанхаї і до цього в Пекіні також відбулися зустрічі в компаніях China State Shipbuilding Corporation NDRI і China Rail Signalling & Communication.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *