Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай активно скуповує здешевілу нафту – ЗМІ

  2014-12-02

  У КНР користуються ситуацією навколо низьких цін на нафту і заповнюють свої стратегічні запаси.
  На фоні рішення ОПЕК зберегти квоти з видобутку нафти на колишньому рівні уряд Китаю активно скуповує здешевілу нафту, пише видання China Daily.
  “Це золотий час для збільшення стратегічних запасів країни”, – вважає аналітик компанії Nomura Holdings Inc. Гордон Кван. “Китай отримав більшу вигоду від рішення ОПЕК”, – упевнений він.
  Як пояснив експерт SCI International Гао Цзянь, “низькі ціни сприятимуть розвитку національної програми з формування стратегічних запасів нафти”. За перші дев’ять місяців поточного року Китай, порівняно з аналогічним періодом минулого року, збільшив закупівлю нафти на 8,3% – до 460 тисяч барелів на добу. “У міру введення в експлуатацію нових резервуарів обсяг закупівель може збільшитися до 700 тисяч барелів на добу”, – прогнозує експерт.
  Як раніше повідомило Державне статистичне управління КНР, в листопаді Китай завершив наповнення першої черги національних стратегічних запасів нафти в обсязі 12,5 млн тонн (93,5 млн барелів). Дані запаси розташовані в провінціях Чжецзян, Шаньдун і Ляонін. Очікується, що до 2020 року розмір стратегічних нафтових запасів у Китаї зросте до 40 млн тонн (299 млн барелів).

  Газета «China daily»

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *