Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китайський марсохід вперше приземлився на Марсі

  2021-05-17

  Перший китайський марсохід “Чжужун” (“Бог вогню”), у межах місії Tianwen-1 вночі 15 травня приземлився на Марсі. Китай став третьою країною у світі, після США і Радянського Союзу, яка висадила свій апарат на Червоній планеті. Про це повідомляє Китайське національне космічне управління (CNSA).

  Зонд запустили на Марс 23 липня 2020-го і вже 10 лютого він успішно вийшов на орбіту планети. Упродовж трьох місяців апарат обстежував орбіту та готувався до плавної посадки. У березні він надіслав перші фото Марса.

  Вчені планують, що «Чжужун» працюватиме щонайменше 90 марсіанських днів. Один день на Марсі триває приблизно 24 години 39 хвилин.

  Апарат вивчатиме підземні умови планети та спробує знайти там ознаки життя. Зонд має камеру й інструменти, які допоможуть проаналізувати місцеві породи та знайти лід. Проте дослідження поверхні Марса — це лише одна з частин китайської місії.

  Також на орбіту Червоної планети планують запустити космічний корабель, який вивчатиме Марс дистанційно.

  Довідково: Це вже не перша спроба Китаю дослідити Марс. У 2011 році разом із Росією Китай запустив супутник «Іньхуо-1», але тоді він вийшов із ладу та впав у Тихий океан.

   

  “hromadske”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *