Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китайський аналітичний центр закликав Пекін пом’якшити політику “zero-Covid”

  2022-08-30

  Китайський аналітичний центр Anbound висловив публічну незгоду з жорсткою політикою КПК щодо коронавірусу, заявивши, що заходи потрібно змінити для запобігання «економічного застою», передає The Guardian.

  В Anbound не вказали можливі шляхи пом’якшення, проте заявили, що уряду Сі Цзіньпіна необхідно зосередитися на гальмуванні спадного зростання. У центрі зазначили, що США, Європа та Японія наразі відновлюються після ослаблення коронавірусних обмежень.

  “Запобігання ризику економічного спаду має бути пріоритетним завданням”, — йдеться у звіті аналітиків. Звіт, датований 28 серпня, був розміщений в облікових записах Anbound на платформі WeChat і в сервісі Weibo, проте 29 серпня його видалили.

  Очікується, що коронавірусні обмеження залишатимуться чинними, принаймні до важливих осінніх зборів комуністичної партії.

  Економісти попереджають, що Китаю необхідно зміцнити зростання, яке в першій половині 2022-го впало до 2,5% порівняно з роком раніше, що становить менше половини офіційної річної мети в 5,5%.

  Водночас Прем’єр-міністр КНР Лі Кецян заявив, що уряд цього року запустив пакет політик та подальших заходів щодо стабілізації економіки, потужність яких перевищить 2020 рік.

  Своєю чергою Anbound заявив, що економічні наслідки неодноразового призупинення роботи компаній серйозніші, ніж минулого року. У звіті йдеться, що «ефект заморожування» може бути навіть гіршим, ніж у першу хвилю коронавірусу 2020 року.

  Політика “zero-Covid” також стала драйвером росту безробіття для китайської молоді. Як повідомляє South China Morning Post, рівень безробіття серед молодих фахівців злетів з січневих 15,3% до 19,9% за підсумками липня.

  Китайські університети поповнили лави безробітних цього року рекордним випуском – 10 мільйонів фахівців.

  Китайський аналітичний центр закликав Пекін пом'якшити політику "zero-Covid"

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *