Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китайські інженери навчилися заряджати мобільні телефони за допомогою окропу

  2021-01-16

  Дослідники з Китайського дослідницького інституту ракетної техніки розробили тип ізольованої пляшки з водою, оснащеної термоелектричним чіпом, який може перетворювати тепло води в електрику для зарядки мобільного телефону, про це повідомляє Сіньхуа.

  На демонстраційному відео термоелектричний пристрій було вбудовано у кришку пляшки, на якій є USB-порт для зарядки. Коли дослідник підключив iPhone до пляшки за допомогою кабелю, екран телефону сповістив свого власника про початок зарядки. “Ми виявили, що пляшка з 300-500 мілілітрами окропу може забезпечити 20-30 хвилин електрики”, — зазначив член дослідницької групи Шен Цзян.

  Ця пляшка також може забезпечувати електроенергією ноутбуки, фотоапарати та інші малопотужні побутові прилади.

  В даний час дослідники прагнуть налагодити співпрацю з підприємствами для комерційного застосування цього винаходу. Продукт, швидше за все, буде коштувати близько 200 юанів (близько $25).

  Зазначається, що хоча термоелектричний чіп може зробити пляшку на 200 г важче, ніж продукт того ж розміру на ринку, її буде легко носити з собою, оскільки дослідники зменшили вагу пляшки за допомогою легкого теплоізоляційного матеріалу, створеного спочатку для космічних апаратів, щоб замінити контейнер з нержавіючої сталі.

  Цзян також підкреслив безпеку нового винаходу, зазначивши, що він дає струм малої напруги, виключаючи тим самим ризик короткого замикання.

  Напишіть відгук

  Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені Required fields are marked *