Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китайські банки почали блокувати транзит товарів до Росії

  2024-06-05

  Китайські банки продовжують ускладнювати життя російським імпортерам: щоб прийняти товар через треті країни, вони вимагають підтверджень, що він піде саме туди, а не в РФ. Цим вони руйнують популярну схему проведення платежів за поставки в РФ через “дружні” країни.

  Про це пише Економічна правда із посиланням на The Moscow Times.

  Служби комплаєнсу одразу кількох китайських банків під час перевірки переказів стали вимагати підтвердження того, що товар, який закуповують за документами бізнесмени з так званих “дружніх” країн – Сербії, Білорусі, Киргизстану і Казахстану, буде доставлено саме в ці країни, розповіли виданню імпортери, які отримали такі запити.

  У відправниках, за їхніми словами, Bank of China, Agricultural Bank of China, China Construction Bank, популярний у зовнішньоторговельних компаній Zhejiang Chouzhou і навіть невеликі регіональні сільськогосподарські банки, а також створений для роботи із санкційним Іраном Kunlun Bank.

  “Через треті країни платять не тільки ті, хто хоче ввезти в Росію “жорстко санкційні” вантажі – хоча вони, звісно, насамперед, – а й імпортери товарів, що не потрапляють під обмеження. Китайські банки з лютого, коли США пригрозили вторинними санкціями всім, хто допомагає Росії в обході обмежень, з великою підозрою ставляться до будь-яких російських грошей.

  Безпосередньо з Росії до Китаю проходить добре, якщо чверть платежів, і то незрозуміло, за яким принципом: один і той самий банк вчора міг прийняти платіж за одну партію товару, а сьогодні – відмовити в перерахуванні грошей за точно таку саму партію”, – пише видання із посиланням на великого закупівельника автомобільних запчастин.

  Тому багато компаній, які не бажають грати в лотерею, стали користуватися послугами партнерів або платіжних агентів у третіх країнах – це дорожче (у кращому разі плюс 4-6% до ціни), але набагато надійніше і швидше, пояснило джерело. Але тепер і там виникли проблеми, додає видання.

   

  Китайські банки почали блокувати транзит товарів до Росії

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *