Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китайська Skyrizon подала позов до арбітражного суду проти України у справі “Мотор Січ”

  2021-11-28

  Китайська інвестиційна компанія Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co., Ltd подала позов до Постійної палати третейського суду в Гаазі (ППТС) проти України у справі “Мотор Січ”, вимагаючи компенсації у розмірі 4,5 млрд доларів. Про це відомо із заяви компанії на сторінці у WeChat, передає Global Times.

  Згідно з якою, китайські інвестори зазнали значних збитків як в Україні, так і в Китаї. Компанія заявила, що використовуватиме всі можливі легальні методи захисту своїх прав.

  «Відповідно до «Угоди між урядом України та урядом КНР про залучення та взаємний захист інвестицій», що набула чинності 31 жовтня 1992 року, китайські інвестори вимагають визнати Україну, яка порушила двосторонню інвестиційну угоду і виплатити позивачам повну компенсацію всіх понесених збитків на суму $4,5 млрд», – написали китайські інвестори.

  29 січня цього року Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про запровадження санкцій щодо трьох громадян Китаю та чотирьох китайських компаній, включаючи Skyrizon, з метою заморозити його активи в Україні.

  Усі залучені компанії були інвесторами українського виробника авіадвигунів «Мотор Січ».

  Китайська Skyrizon подала позов до арбітражного суду проти України у справі "Мотор Січ"

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *