Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай значно випереджає США у питанні внутрішніх інвестицій – Ентоні Блінкен

  2021-08-16

  Державний секретар США Ентоні Блінкен вважає, що США мають більше інвестувати у розвиток інновацій і технологій, про це він заявив в Університеті Меріленду під час промови про «внутрішнє оновлення як пріоритет зовнішньої політики».

  «Ми відстаємо там, де колись були першими у світі, і наші суперники повільно (ред. Китай), але вірно наближаються до нас, у деяких сферах вони вже випереджають нас», — зазначив Блінкен.

  За його словами в разі зменшення конкурентоспроможності у світі «постраждає вага нашої дипломатії та наша здатність просувати інтереси й цінності американського народу». У такому разі демократичній моделі та способу життя буде складніше протистояти жорстокому викликові з боку авторитарних урядів.

  За його словами, державні інвестиції у розвиток впали більш як на 40 %. США досі значною мірою покладаються на «колишні досягнення», школи, дороги та інновації.

  Водночас Блінкен зазначив, що Китай щороку витрачає на інфраструктуру утричі більше, ніж США. Сьогодні Сполучені Штати займають 13-е місце у світі «за якістю нашої інфраструктури», і «якщо ми найближчим часом не зробимо великих інвестицій, то нас випередять не тільки 12 країн», додав він.

  За інвестиціями в інновації США посідають 9-е місце у світі, тоді як Китай піднявся з 8-го на 2-е місце.

  «Наші друзі по всьому світу також сподіваються, що ми зробимо це. Вони дуже хочуть, щоб ми досягли успіху, бо знають, що, коли ми будемо сильними, вони теж виграють від цього», — сказав він.

  Китай значно випереджає США у питанні внутрішніх інвестицій - Ентоні Блінкен

  Photographer: Martin Bertrand/Pool/Bloomberg

  “Укрінформ”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *