Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китай збільшив попит на імпорт українського ячменю

  2021-01-11

  В кінці 2020 року китайські імпортери активізували попит на ячмінь з фокусом на закупівлю товару українського або європейського походження, причому як старого, так і нового врожаю.

  За інформацією операторів ринку, в кінці грудня 2020 були укладені угоди на поставку в Китай декількох панамакс-партій українського ячменю в лютому-березні за ціною $278-280 за тонну CFR, що еквівалентно $242-243 за тонну FOB. Після цього пропозиції щодо постачання українського зерна зникли з ринку на тлі скорочення експортного потенціалу.

  Аналітики відзначили, що український ячмінь нового врожаю з поставкою в липні-серпні 2021 був запропонован до нового року по $280-285 за тонну CFR. Характерно, що в цьому році Китай почав закупівлі ячменю незвично рано, як правило, контрактація ячменю нового врожаю в Китай стартувала тільки в лютому.

  Стрімке зростання зернових ф’ючерсів на початку першого тижня січня 2021 як стверджують експерти, призвів до зростання ціни на європейський ячмінь — пропозиції перевищують $300 за тонну на базисі CFR для зерна старого врожаю і $295 за тонну для нового врожаю.

  Згідно з повідомленням, з початку сезону 2020/21 року Україна і країни ЄС різко наростили відвантаження ячменю в Китай. Експорт ячменю з України виріс до 2,1 млн.т проти 350 тис.т в попередньому сезоні, з Франції — до 1,1 млн.т в порівнянні з 490 тис.т в минулому році, за даними торгових потоків Refinitiv Trade Flows.

   

  “latifundist”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *